banner609

2018'DE SUYA ZAM YOK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2018 yılında su ücretlerinde herhangi bir artışa gidilmeyeceğini müjdeledi. Vatandaşların ev ekonomilerine katkıda bulunmak için böyle bir karar aldıklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, su ücretlerinin yanında su abonelik, su açma kapama ve depozito ücretleri ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı ücret tarifelerinde de artışa gidilmeyeceğini vurguladı.

GÜNDEM 16.11.2017, 00:23 02.07.2019, 13:28
2018'DE SUYA ZAM YOK
banner858

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Kasım Ayı Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantılarda, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin 2018 yılı performans programları, 2018 yılı ücret ve tarifeleri ile 2018 yılı bütçeleri görüşüldü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2018 yılı ücret ve tarife listeleri konusunda Denizlililere müjde verdi. Vatandaşların ev ekonomilerine katkıda bulunmak için 2018 yılında su ücretlerinde artış yapmadıklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, ayrıca su abonelik, su açma kapama ve depozito ücretleri ile Büyükşehir DESKİ tarafından alınan diğer ücretlerde de artışa gidilmediğini belirtti. Su ücretlerinin yanında Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı ücret tarifelerinin tamamına yakının da aynı kalacağını vurgulayan Başkan Osman Zolan’ın fiyatlarda artış yapılmayacağını açıklaması sevinçle karşılandı. 

BÜYÜKŞEHİR'E DEV BÜTÇE

Toplantıda ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün 2018 yılı toplam bütçeleri ile performans programları da kabul edildi. Meclis üyelerinin yatırımlar ve hizmetler konusunda görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda, Denizli Büyükşehir Belediyesinin bütçesi 1milyar132 milyon107 bin TL, Büyükşehir DESKİ’nin bütçesi ise 405 milyon TL olarak belirlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir DESKİ bütçesinin toplam 1 milyar 537 milyon 107 bin TL ile yeni bir rekora imza attığı kaydedildi.

YATIRIMLAR ARTARAK DEVAM EDECEK

2018 yılı bütçesinin yatırım bütçesi olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sermaye giderlerine bakıldığında bütçenin yüzde 57'si yatırımlara ayrılıyor. Bu da bir kurum için oldukça önemli bir orandır. Bunu gerçekleştirmek bize nasip olsun inşallah. Denizli'ye daha güzel hizmetleri hep birlikte kazandıralım" diye konuştu. 2018 yılında da yatırımların hızla artarak devam edeceğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ bütçelerinin kente hayırlı uğurlu olmasını diledi. Vatandaşların ev ekonomilerine katkıda bulunmak için 2018 yılında su ücretleri ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı ücret tarifelerinin tamamına yakının da artış yapmadıklarına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz bu makamda bir gün fazla kalalım diye değil kaldığımız sürede bir fazla ne icraat yapabiliriz anlayışına sahibiz. Denizlimizin geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Önemli olan eser bırakmaktır. Bunun gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir