Aksaray Mahalle Konağı'nın temel kazısı başladı

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaat ettiği projeler arasında yer alan ‘Mahalle Konakları’ projesine bir yenisi de Yeni Mahalle’de hayata geçiyor. Yeni mahalleye inşa edilecek mahalle konağının temel kazısı başladı.

GÜNDEM 11.02.2021, 14:01
Aksaray Mahalle Konağı'nın temel kazısı başladı
banner930

AKSARAY (İGFA) - Belediye Başkanı Evren Dinçer’in sosyal belediyecilik projeleri arasında yer alan ‘Mahalle Konakları’ projesinin ilki Hamide-Alaca Mahallesinde hayata geçmesi için inşaat çalışmaları başlatılmıştı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, temel atma töreninde mahalle kültürünü yaygınlaştırmak için mahalle konaklarının sayısının artırılacağı mesajını vermişti. Başkan Dinçer’in talimatıyla Yeni Mahalle’ye de mahalle konağı yapılması kararlaştırıldı. 

Vatandaşların sosyal faaliyetlerini geçekleştirebilecekleri Mahalle Konağı 330 metrekare kapalı alana sahip olacak. İçerisinde bay bayan taziye evleri, mahalle sakinlerinin faydalanması için derslikler, muhtarlık ve idari bölümden oluşacak. 

Aksaray’da alt ve üstyapı yatırımlarının yanında sosyal ve kültürel hizmetlerle Belediyenin sosyal tesis sayısını artıran Belediye Başkanı Evren Dinçer, ‘Mahalle Konağı’ kültürünü kent geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Yeni Mahalle’ye inşa edilecek Mahalle Konağının çok amaçlı da kullanabileceğini kaydeden Başkan Dinçer, “Aksaray Belediyesi olarak halkımızın ihtiyaç ve beklentisine göre projelerimizi şekillendiriyor, halkımızın memnuiyet derecesini göz önünde bulundurarak projelerimizi uygulamaya koyuyoruz. 

Mahalle Konağı projesi bizim seçim öncesinde halkımıza vaat ettiğimiz projeler arasında yer alıyordu. Bu projenin ilkini Hamidiye-Alaca Mahallemizde başlattık. Şimdide Yeni Mahallemizde hayata geçiyoruz. Bu projemizde de vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri derslikler, cenaze sahiplerinin taziyelerini kabul edecekleri taziye alanları, muhtarlık ve idari bölümden oluşuyor”  Dedi.

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir