banner609

Avrupa Birliği’nden ÖZİAD’a Onay

Genel Merkezi Denizli’de bulunan Özel İnsanlar Derneği bir başarıya daha imza attı. Engelli vatandaşların hakları için mücadele veren derneğin "Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları" projesi Avrupa Birliği Sivil Düşün çerçevesinde onaylandı.

GÜNDEM 18.10.2019, 10:46 Kahraman Kahraman
Avrupa Birliği’nden ÖZİAD’a Onay
banner930

Denizli’de ve Türkiye’de birçok projeye imza atarak adından sıkça söz ettiren Özel İnsanlar Derneği genel merkezinin bir projesi daha Avrupa Birliği Sivil Düşün tarafından onaylandı. Derneğin daha önce İç İşleri Bakanlığına bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan "Engelleri Aşmaya Hazırım" projesinden sonra ikinci olarak onaylanan projesi de "Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları" projesi oldu.

ÖZİAD AİLESİ 2 YILDA 2 BÜYÜK PROJEYE İMZA ATTI

Engelli bireylerin yerel yönetimler de engelli hakları konusunda daha çok bilinçlendirmesi adına başlatılan projenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Özel İnsanlar Derneği Genel Başkanı Aysun Tonel, “Derneğimiz kuruluşunun 7. ayında İç İşleri Bakanlığına Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Engelleri Aşmaya Hazırım" projemiz onaylanmıştı. Projemizi 10 ayda tamamlayarak İç İşleri bakanlığına Eylül ayı içerisinde raporumuzu sunduk. Projemizin tamamlanmasından 3 hafta sonrasında ise Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı çerçevesinde başvuruda bulunduğumuz  "Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları" projemiz onaylandı. Kuruluşunuzun 2. Yılında da 2. Projemizin onaylanması bizleri oldukça sevinirdi. Bizlerin amacı özel insanlara; bireylerin sosyal, eğitim, kültürel ve ekonomik olarak destek vermek, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırabilmek,  ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve rehabilitasyonlarını sağlamak, Kamusal ya da özel tüm yaşam alanlarının ve hizmetlerin herkes için erişilebilir olması yönünde gerekli çalışmaların yapılması ve takibini sürdürmek ayrıca eşit hak ve olanaklara sahip, özel gereksinimleri sürekli dikkate alarak, özgür, üretken engelli bireyler olarak topluma etkin katılımlarını sağlanmasını sağlamak. Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı çerçevesinde   "Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları" projemiz Yerel yönetimler de engelli haklarını daha iyi bilinçlendirmek, Devletimizin bizlere sunmuş olduğu imkanları, yasaları ve kanunları anlatmak ve bizler için gerekli olan eksiklikleri çalıştay yaparak bunları tespit etmek. Bütün çabamız tüm özel insanlar içindir” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir