Aziz Nesin’lik Olay Denizli’de Yaşandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli ziyaretinde uçakla indiği Denizli Çardak Havaalanında ilginç bir olay yaşandı. Yaşanılan sıkıntı nedeniyle yaklaşık 20 gündür terminal önüne yolcu bıraktıktan sonra tekrar yolcu alamadan Çardak Havaalanı nizamiye kapısının dışına çıkartılan taksiler, bu kez güvenlik sebebiyle içeriye alındı. Taksiye binmek isteyen yolcuların valizleri taksilere yerleştirildi ancak yolcular yine yasak nedeniyle nizamiye kapısının önüne yürütülerek oradan taksiye binebildi. Aziz Nesin’lik bu durumu görüntüleyen taksiciler ve yolcular, duruma isyan etti.

GÜNDEM 17.12.2018, 15:28 17.12.2018, 15:31
banner858

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Çardak Havalimanı’nda 20 yıldan fazla yolcu taşımacılığı yapan Pamukkale Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı taksilerin sözleşme hükümlerine aykırı şekilde dolmuş taksicilik yaptıklarını tespit ederek, her yılbaşında yenilediği sözleşmeyi Eylül Ayı’nda feshetti. Kooperatifin yürütmeyi durdurma kararına idarenin yaptığı itirazın haklı bulunması üzerine Çardak Havalimanı Müdürlüğü, kooperatif üyelerinin havaalanındaki faaliyetine son verdi. Taksiler kent merkezinden Çardak Havaalanına yolcularını terminal önüne kadar indirebildi. Ancak sözleşmenin feshi nedeniyle taksiler, terminal önünden yolcu alması yasak hale geldi. Alan taksicilere ise 1500 lira ceza uygulandı. Mecburiyet nedeniyle taksiciler, havaalanı nizamiye kapısının önüne çıktı, yolcularda 500 metre temrinden ana giriş kapısına kadar yürümek zorunda bırakıldı. İşin özü anlaşmazlıktan taksiye binmek isteyen yolcular eziyet görür hale geldi.

VATANDAŞ EZİYETİ BİTMİYOR

Ancak geçtiğimiz gün Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçakla indiği Denizli Çardak Havaalanında taksi sıkıntısı farklı olarak bir kez daha gündeme yansıdı. Uzun zamandır yaşanılan sıkıntılar nedeniyle terminal önüne yolcu bıraktıktan sonra tekrar yolcu alamadan Çardak Havaalanı nizamiye kapısının dışına çıkartılan taksiler, bu kez güvenlik sebebiyle içeriye alındı. Alındı alınmasına ancak taksiye binmek isteyen yolcuların valizleri terminal önünde taksiye yerleştirildi ama yolcular yine yasak nedeniyle nizamiye kapısının önüne yürütülerek oradan taksiye binebildi. Aziz Nesin’lik bu durumu görüntüleyen taksiciler ve yolcular, duruma isyan etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir