Bayram Günüyle Birlikte Çalışma Saatleri Değişecek

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre, yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmalarının çalışma saatinde 13 Mayıs Perşembe günü itibarıyla değişiklik yapılacak. Bu işyerleri ile firmalar, Ramazan'ın sona ermesiyle saat 01.00'e kadar paket servis yapacak.

GÜNDEM 12.05.2021, 12:48
Bayram Günüyle Birlikte Çalışma Saatleri Değişecek
banner858

Ülke genelinde tam kapanma dönemi devam ediyor. Tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bu dönemde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemiş ve tatlıcılar, 10.00-17.00 saatlerinde hizmet verebiliyor. Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerleri ile bunların sadece ekmek satan bayileri için saat sınırlaması bulunmuyor. Ramazan Bayramı süresince araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemiş ve tatlıcılardan 10.00-17.00 saatlerinde, fırınlar ile bunların ekmek satan bayilerinden ise gün boyunca temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerleri ile bunların sadece ekmek satan bayileri ise gün boyunca hizmet vermeye devam edecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre, yeme-içme yerleri ile çevrim içi yemek sipariş firmalarının çalışma saatinde 13 Mayıs Perşembe günü itibarıyla değişiklik yapılacak. Ramazan Bayramı'nın birinci gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis şeklinde hizmet verebilecek bu iş yerleri ile firmalar, Ramazan'ın sona ermesiyle saat 01.00'e kadar paket servis yapabilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir