Berkin Elvan’ın Doğum Gününde Denizli’den Klip

Gezi Parkı eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle 14 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın 5 Ocak doğum günü anısına klip hazırlandı. Denizlili Gazeteci Sedat Kurt’un söz ve müziğini yaptığı, Ramazan Açıkgöz’ün seslendirdiği, müziği ve görselliğiyle ilgi çeken Berkin’in Masalı klibi doğum gününde İnsanlık Masalları isimli Youtube kanalında yayımlandı.

GÜNDEM 06.01.2021, 21:47 06.01.2021, 21:54
Berkin Elvan’ın Doğum Gününde Denizli’den Klip
banner930

Denizli’nin tanınmış gazetecilerinden Sedat Kurt, Gezi Olaylarının simge isimlerinden Berkin Elvan’ın doğum günü anısına hazırlanan kliple ilgili şu bilgileri verdi, “Denizli’de 25 yıllık gazetecilik hayatımda beni en derinden etkileyen süreçlerden biri Gezi Olaylarıydı. Hem bir gazeteci, hem de bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak elimden geldiğince, yaşadığım coğrafyadaki olaylara karşı duyarlılığımı korudum, bir duruş sergilemeye çalıştım. Ülkemizdeki atmosferin getirdiği malum mevzulardan dolayı Ocak 2020’de gazeteciliği bıraktığımda, üstümdeki toplumsal sorumluluğu da bıraktığımı sanıyormuşum, yanılmışım. Dün nasılsa bugün yaşanan birçok olay canımı acıtıyor, görmezlikten, duymazlıktan gelemiyor, içimdeki sesi susturamıyorum. Nihayetinde tüm bu mevzulardan dolayı Gezi Olayları’nın simge kahramanlarından Berkin Elvan için bir müzik yaptım. Sözleri ve bestesi aynı anda kağıda döküldü. Çünkü 2 çocuk babası olarak, 14 yaşında hastane odasına düşmüş, 269 gün yaşamak için direnmiş ve yalnızca 16 kiloya kadar düşerek son nefesini vermiş Berkin’in ölümü, benim için daha dokunaklıydı. Herkesin kendince bir penceresi vardır yaşama baktığı. Ben de kendi penceremden çocuk ölümlerine, bu amansız ve zamansız ayrılışa karşı içimdeki hüznü aktarmaya çalıştım. Söz ve müziği oluşturduktan sonra Denizli’de müzik yapan,  dokunaklı ses tonuyla dinlemekten çok haz aldığım Ramazan Açıkgöz’le paylaştım şarkıyı. Ramazan, kendi cep telefonundaki bir uygulama sayesinde ve yine kendi imkanları ölçüsünde, bir stüdyoya girmeden ezginin müzikal alt yapısını oluşturdu, şarkının sesi oldu.”

YOUTUBE KANALINDA YAYINDA

Youtube de birçok kahramana ve masal gibi hayatlara ev sahipliği yapacak bir kanal kurduklarını belirten Kurt, “ Bu platformda ‘İnsanlık Masalları’ ismiyle bir kanal kurduk. Ve Berkin’in Masalı bu projenin ilk ürünü olarak yayınlandı. https://www.youtube.com/watch?v=-t3t4hGJIds linkinden izleyebilirsiniz. Berkin’in Masalıyla başladığımız ‘İnsanlık Masalları’ projemiz birçok kahramana ve masal gibi hayatlara ev sahipliği yapmaya devam edecek. Şarkıya ses veren Ramazan arkadaşım birlikte birçok amatör söz yazarı ve besteciyi, hatta şairi, seslendirmeni bu kanalda özgün çalışmalarla bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu platformdan yaşanan insanlık ihlalleri üzerine oluşturulan yeni özgün eserleri sosyal medya kullanıcılarıyla buluşturacağız. Projeyle, yaşamını kültüre sanata adamış duyarlı amatör yeteneklerin yaşam mücadelelerine karınca kararınca destek olabilmek istiyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir