Bülent Nuri Çavuşoğlu, Artan İntiharlara Dikkat Çekti

Bir kez daha ülkemizde artan intihar vakalarına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, " Türkiye'de hayalleri elinden alınan gençler çareyi maalesef intiharda arar oldu" dedi.

GÜNDEM 28.05.2021, 12:16 02.08.2021, 15:08
Bülent Nuri Çavuşoğlu, Artan İntiharlara Dikkat Çekti
banner930

Türkiye'nin sorunlarını çözmek yerine görmezden gelindiğini, gündem saptırılmaya çalışıldığını öne süren Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Özellikle pandemi sürecinde vatandaşların içinde bulunduğu ekonomik krizin daha da derinleştiğini ve ülkeyi yönetenlerin buna çözüm bulmak yerine farklı gündemlerle meşgul olduklarına şahit oluyoruz. Çiftçi üretemiyor. İşyerlerini uzun süredir açamayan esnaf iflas ediyor. Üreticiler yüksek maliyetler altında eziliyor. Büyük hayallerle yetiştirdiğimiz gençlerimiz, işsizliğin pençesinde kıvranıyor. Her gün yeni bir intihar haberiyle uyanıyoruz. Önceki gün Antalya'da bir gencimiz, dün Denizli'de 2 kişi canına kıydı" dedi.

Önceki gün Antalya'da bir gencin sosyal medyadan paylaşım yaparak hayatına son verdiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, "Hükümet gençlerimizi daha öğrenciyken borçlandırıyor. Üniversiteyi yeni bitiren bir öğrenci daha iş ile bulamadan hayata KYK borcu ile başlıyor. İş bulma ümidini yitirip iş aramayı bırakınca TÜİK onu işsiz bile saymıyor. Şanslı olup da iş bulabilenlerin ömrü de borç ödemekle geçiyor. Hükümet, esnafımıza ve gençlerimize destek olmak yerine kendi gündemleriyle meşgul. Artık Türkiye yönetilemiyor. Vatandaş hesaplaşmak için sandığı bekliyor" ifadelerini kullandı.

“KYK BORÇLARI SİLİNMELİ”

Eğitim hakkının anayasal güvence altında olduğunu ve devletin bunu ücretsiz vermesi gerektiğinin altını çizen Çavuşoğlu, "Üniversiteyi bitiren gençler Türkiye’ye katkı vermek istiyor ama siyasal iktidar bu çabanın gereğini yerine getirmiyor gençlerimiz iş bulamıyor. Dolayısıyla borcun silinmesi kadar doğal bir şey olamaz. Sosyal devlet, düşük gelirlilerin yanında olan devlet demektir. Varlıklıların yanında olan devlet sosyal devlet değildir. Devlet öğrenciye burs veriyor, sonra geri istiyor. Önce iş vereceksiniz, sonra parayı geri isteyeceksiniz. Kredi borçları, yüksek ilaç ve gübre fiyatları altında ezilirken bu yıl bir de kuraklıkla boğuşan, üretim yapamayan, yapsa da ürünü para etmeyen çiftçilerimizin sorunlarını çözmüyorlar. İş bulamayan vatandaşlarımız farklı yollarla kolay para kazanmanın yollarını aramaya başlıyor. Böyle sosyal devlet anlayışı olmaz" diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir