Bülent Nuri Çavuşoğlu: “Pamukkale'nin Tescilli Kekiği Taş Ocağına Kurban Verilmemeli”

Pamukkale İlçesinin Güzelpınar Mahallesinde açılan taş ocağında incelemelerde bulunan CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Pamukkale'nin tescilli kekiği taş ocağına kurban verilmemeli" dedi.

GÜNDEM 17.05.2021, 17:11
Bülent Nuri Çavuşoğlu: “Pamukkale'nin Tescilli Kekiği Taş Ocağına Kurban Verilmemeli”
banner930

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanı Mustafa Çobanoğlu, CHP Geçlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu ile birlikte Pamukkale’nin Güzelpınar Mahallesinde açılan taş ocağında incelemelerde bulundu. Aydın-Denizli Otoyolu için mahallelerinde kendilerinden habersiz taş ocağı açılmaya çalışıldığını öne süren Güzelpınar Mahalle Muhtarı Ergün Gürsoy, "7 Mayıs'ta bize bilgilendirmede bulundular. ÇED Gerekli değildir kararının itiraz süresi dolmadan, daha karar kesinleşmeden iş makinalarını getirip ağaçları kesmeye başladılar. Bu taş ocağından kalkacak toz, burada yetiştirilen coğrafi işaret belgeli tescili kekiğimizin soru olur" dedi.

Güzelpınar'da açılacak taş ocağının sadece Güzelpınar'ı değil, o bölgede yer alan bütün tarım alanlarını olumsuz etkileyeceğini ve geçimini kekik ile sağlayan üreticilerin üretim yapamaz duruma geleceğini ifade eden Çavuşoğlu, "Bölgede adeta doğa katliamı yaşanıyor. İtiraz süresi dolmadan, iş makinaları bölgeye sokulmuş, ağaçlar kesilmeye başlanmış. Burada açılacak taş ocağı özellikle kekik üreticilerinin ürün alamaması demek. Otoyol için gerekli dolgu malzemesini başka yerlerden de bulunabilir ama Türkiye'de üretilen kekiğin yüzde 90'ı bu bölgede üretiliyor. İtiraz süreci içerisinde yapılan bu katliama dur demek için mücadele eden hemşehrilerimizin yanındayız. Her zaman haksızlıkların karşısında durmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir