Bülent Nuri Çavuşoğlu, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ı Andı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 24 Ocak tarihinde öldürülen Araştırmacı gazeteci, yazar Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için bir anma mesajı yayımladı.

GÜNDEM 24.01.2021, 12:52
Bülent Nuri Çavuşoğlu, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ı Andı
banner930

Ülkesini seven, ülkesi için güzel işler yapmaya çalışan, gazeteci, yazar, asker, polis gibi mevkilerdeki insanlara yönelik hain saldırılarda Türkiye’nin çok değerli insanlarını kaybettiğini söyleyen Bülent Nuri Çavuşoğlu, hala failleri bulunmayan ya da bulunamayan bu tür cinayetlerin toplumun vicdanını kanattığını söyledi. Başkan Çavuşoğlu, “Araştırmacı gazeteci, yazar, hukukçu, aydın bir insan olan Uğur Mumcu’yu bundan tam 28 yıl önce hain bir saldırı sonucu kaybettik. Gazetedeki Gözlem adını verdiği köşesinde günlük yazıları ve yayınladığı kitaplarıyla toplumu bilgilendiren, yaptığı ilkeli, gerçek, doğru haberlerle günümüze ışık tutan Uğur Mumcu’yu bugünlerde daha iyi anlıyor ve arıyoruz” dedi.

Araştırmacı, gazeteci yazar Uğur Mumcu gibi Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın da 24 Ocak 2001 tarihinde öldürüldüğünü hatırlatan Çavuşoğlu, “Diyarbakır’da görev yaptığı süre içinde vatandaşların büyük sevgisini kazanan ve vatandaşların polise olan güvenini arttıran Ali Gaffar Okkan’ı, özgür, bağımsız, cumhuriyet devrimleri yolunda güçlü bir Türkiye için çalışan ve bu uğurda canından olan bütün aydınlarımızı, devrimcilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir