Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarihi Açıkladı! Denizli’ye Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuraklık tehlikesine dikkat çekerek, "Bu durum, bizi alternatif aramaya itiyor. 2023'e kadar 150 yeraltı barajını tamamlamayı hedefliyoruz" dedi. Proje kapsamında Denizli’ye de 2 adet yeraltı barajı yapılacak.

GÜNDEM 23.01.2021, 20:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarihi Açıkladı! Denizli’ye Müjde
banner930

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu. Yeraltı barajlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçen 18 yılda 255 milyar liralık yatırımla 600 adet barajı hizmete alarak 45 milyar metreküplük depolama hacmine ulaşmamış olsaydık işimiz gerçekten çok zordu. Yeraltı barajları üzerinde duruyoruz. Ülkemizi bu imkandan faydalandırmak için hızla harekete geçtik. Karşı karşıya bulunduğumuz durum, bizi alternatif su depolama yöntemleri arayışına itmektedir” dedi.

DENİZLİ’DE DE YAPILACAK

Erdoğan, “Halen devam eden çalışmalarla 2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz” sözlerini kullandı. Yeraltı barajları projesi kapsamında yapılan duyuru da Denizli’de 2 adet yeraltı barajı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla 2023’e kadar yatırımlar tamamlanmış olacak. Kuraklığa karşı Denizli’nin eli güçlenecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir