banner610

banner609

DENİB’in İnovasyon Yolcuğu Devam Ediyor

Denizli İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” nın dördüncüsü, 12 Nisan 2019 Cuma günü düzenlendi.

GÜNDEM 13.04.2019, 12:39
DENİB’in İnovasyon Yolcuğu Devam Ediyor
banner858
banner931

Son derece coşkulu bir katılımla gerçekleşen ve Denizli Protokolünün de yer aldığı final gecesinde, 1200’ün üzerinde başvuru arasından büyük bir titizlikle seçilen ve finale kalan projeler değerlendirildi, kazanan “Genç Mucitler” ödüllendirildi.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu açılış konuşmasında, gençlere inovasyon bilinci aşılamak amacıyla çıkılan “İnovasyon Yolculuğu” kapsamında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’na yapılan yüksek sayıda başvurudan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Sürecin başlangıcından final gecesine kadar geçen zaman diliminde gençlere fırsat verildiğinde, gençlerin neler yapabileceklerini bir kez daha kanıtladıklarını belirten Hüseyin Memişoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün artık oldukça yoğun bir rekabet ortamının içindeyiz. Yıllar geçtikçe şunu çok net görüyoruz ki; ihtiyaçlarımız her ne kadar benzer olsa da, isteklerimiz her geçen gün farklılaşıyor.

Amaçlar geçmiştekiyle aynı olsa da, araçlar farklılık gösteriyor. Bu farklılaşmanın sonucunda da elbette farklılığı sunabilenler başarılı oluyor. Fark yaratamayanlar ve geleceği okuyamayanlar ise eninde sonunda sıradanlaşıyor. Farklı sektörlere güçlü giriş yapan ve pazar paylarını hızla artıran şirketlerin teknoloji, Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşmayı doğru biçimde harmanladıklarını görüyoruz. Bazıları kullanım kolaylığı sunmak adına yalınlığa odaklanıyor, bazıları ise kalitenin lüks tasarımdan geçtiğini savunuyor. Tam da bu noktada, inovasyonun ne denli önemli olduğu bir kez daha karşımıza çıkıyor. Aslında inovasyonun, temel olarak yaratıcı düşünceden başladığını net bir biçimde görüyoruz. Ancak sadece düşünmenin yetmediği, fikir aşamasından sonra harekete geçmenin ve yol almanın ne denli hayati olduğunu her seferinde tecrübe ediyoruz.”

KAZANAN HEPİMİZ OLACAĞIZ

İnovasyona ilişkin istatistiki verilere de değinen Hüseyin Memişoğlu; ülkemizin Küresel İnovasyon Endeksi’nde 50. Sırada yer aldığını belirterek, üst sıraları zorlamak için ülke genelinde yapılan inovasyon odaklı çalışmaların öneminin altını çizdi ve sözlerini teşekkür dileklerini sunarak şu şekilde noktaladı:

“Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese; yanımızda olan tüm katılımcılarımıza, kıymetli jüri üyelerimize, DENİB Yarışma Komitemize, değerli sponsorlarımıza ve birkaç saat sürecek final gecesi için, işin mutfak kısmında hiç durmadan aylardır çalışan ekibimize şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Finalde yarışacak tüm genç mucitlerimize eğitim ve meslek hayatlarında bir kez daha başarılar diliyorum. İnanın, bu gece sadece birkaç kazanan olmayacak. Kazanan hepimiz olacağız!”

Dereceye Giren Genç Mucitler şu şekildedir:

LİSE KATEGORİSİ

1. Emine Zengin – Yaşar Kımıl Fen Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Mustafa Erden

2. Eren Okul- Özel Gelişim Temel Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Feriştah Selcen Okul

3. Ömer Faruk Okal- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Bilge Yıldırımoğlu

Jüri Ödülü Yunus Ömercioğlu- Denizli Organize Sanayi Bölgesi MTAL Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Süleyman Tepeli

ORTAOKUL KATEGORİSİ

1. Sudenaz Sakallıoğlu- Hayırseverler Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Demet Gülcan

2. Buket Şenel – PEV Koleji Öğrencisi, Öğretmeni Yener Çelik

3. Bengisu Berra Akay- Bengisu Erten – Hayırseverler Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Devlet Demet Gülcan

Jüri Ödülü Doğan Seyfi Coşgun – Esentepe Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Ahmet Faruk Özyılmaz

İLKOKUL KATEGORİSİ

1. Zeynep Kart- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi İlkokullu Öğrencisi, Öğretmeni Dudu Kaya

2. Ömer Demirtaş – Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi İlkokulu öğrencisi, Öğretmeni Aysel Çalık

3. Ceylin Küçükkaplan – Pamukkale Atatürk İlkokulu Öğrencisi, Öğretmeni Nuran Yaşa

Jüri Ödülü Melih Kerem Akgüneş-  Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi İlkokulu Öğrencisi, Öğretmeni Ahmet Okul

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir