Denizli Chp Eğitim Kampına Girdi

Denizli Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi belediye meclis üyeleri için “Yerel Yönetimler ve Meclis Üyesi Eğitimi” semineri düzenledi. Genel merkezden eğitimcilerin katıldığı eğitime ilçe belediye meclis üyeleri, ilçe yönetimleri ile belediye başkanları katıldı.

GÜNDEM 11.07.2019, 12:40 11.07.2019, 12:49
Denizli Chp Eğitim Kampına Girdi
banner930

Yerel seçimlerin ardından Denizli’de CHP İl Yönetimi, belediye meclis üyelerinin belediye mevzuatına hakim olmaları ve etkin olarak çalışabilmeleri için “Yerel Yönetimler ve Belediye Meclis Üyesi Eğitimi” düzenledi. Partinin ilçe yönetimleri ve belediye meclis üyelerinin katıldığı seminerde CHP Parti İçi Eğitim Birimi’nden Tuğba Canlı, Ali Seydi Koca, Tülay Bayır, Canan Aydemir Özkara 6 başlık altında eğitim verecek. Toplamda 6 hafta sürecek eğitimlerin ilk etabı Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda başladı. Seminerde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan CHP İl Başkanı, her meclis üyesinin belediye kanununa hakim olması gerektiğini belirterek, “Honaz ve İstanbul seçimleri ile Milletvekilimiz Kazım Arslan ile İl Disiplin Kurulu Üyemiz Yüksel Biçer’in vefatlarından dolayı bu eğitimi ertelemek zorunda kaldık. Belediye meclis üyelerinin görevleri ve yükümlülükleri nelerdir? Bunları konuşacağız. Sizler yaşadığınız sorun ve sıkıntılarınızla ilgili sorular sorabilir, katılımda bulunabilirsiniz. 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu’nda değişti. Bu kanunlarla ilgili mevzuatlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. İster belediye başkanı ile beraber olun ister muhalefette olun, görevinizi en iyi biçimde yapabileceğinize inanıyorum ve sizlere güveniyorum.” ifadelerini kullandı. Parti Eğitmeni Tuğba Canlı da eğitim seminerinin içeriği hakkında katılımcılara ve basına bilgi verdi. Canlı, “Bu ilk defa yapılan bir eğitim. Yerel yönetimi daha önce partimizde yapılmamıştı, yeni bir model bizim için. Yerel Yönetimler Genel Başkanlığımızla birlikte hazırladığımız bir program bu. Burada 6 tane ders verilecek. Bu derslerin tümüne katılım zorunludur. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika vereceğiz. Partimizin sistemindeki kişisel profilinize bu sertifika eklenecektir.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından seminer veren eğitmenlere plaket hediye edildi. Eğitim alan belediye meclisi üyeleri oluşturulan 2 ayrı sınıfta eğitim almaya başladı. 6 haftalık eğitimin ilk etabı akşam 18.00’a kadar sürecek.

BU EĞİTİMLER DAHA DA ARTMALI

Seminere katılan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da yapılan eğitimlerin faydalı olduğunu ve daha da arttırılması gerektiğini söyledi. Doğan, “Çoğu belediye meclis üyemiz ilk defa bu görevi yapacak. Bu anlamda belediye mevzuatına hakim olunması, diğer belediye meclis üyeleri ile de tanışılması amacıyla parti içi eğitimler yapılıyor. Bu eğitimler de partimiz için çok faydalı olacaktır. Buraya Ankara’dan eğitmenlerimiz katıldı. Milletvekillerimiz Gülizar Biçer Karaca ve Teoman Sancar da öğleden sonra bir sunum yapacak. Bu eğitimlerin faydalı olduğunu ve seminerlerin arttırılması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir