banner609

Denizli İçin Ürkütücü Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkede çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için hayata geçen projede Denizli ile ilgili açıklamaları dehşet verdi. Şehirlerin atık sularında uyuşturucu madde analizi yaptıklarını belirten Bakan Soylu, “18 büyük ilimiz arasında Denizli’nin eroin kullanımında birinci sırada olduğunu bu sayede kesinleştirdik” dedi.

GÜNDEM 07.10.2020, 16:45 07.10.2020, 16:52 Kahraman Kahraman
Denizli İçin Ürkütücü Açıklama
banner930

İçişleri Bakanlığı ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için yeni proje hayata geçiriliyor. Bu kapsamda “En İyi Narkotik Polisi; Anne” kampanyası başlayacak. Kampanyanın tanıtımında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Uyuşturucu bağımlılarının üzerinde yaptığımız son araştırmada bağımlıların yüzde 89,8’inin annesinin ev hanımı olduğu ortaya çıktı. Madde bağımlılarının uyuşturucu kullandığı yerler sıralamasında ise ilk sıradaki cevap yüzde 47,5 ile yani 2 kişide 1 kişinin ilk sırada ‘kendi evim’ çıktı. Yani her şey buralarda değil, bizim gözümüzün önünde evde oluyor. Onun için diyoruz ki ‘En İyi Narkotik Polisi; Anne’lerimiz. Kıymetli anneler her şey sizin elinizde” diye konuştu.

DENİZLİ 1. SIRADA

Bakan Soylu, şehirlerin atık sularında uyuşturucu madde analizi yaptıklarını söyledi. Bakan Soylu, “18 büyük ilimiz arasında Denizli’nin eroin kullanımında birinci sırada olduğunu, bu sayede kesinleştirdik. Keza uyuşturucu riski en yüksek illerin İzmir, Antalya, Gaziantep, İstanbul ve Adana, risk durumu en düşük illerimizin de Tokat, Kütahya, Gümüşhane, Ordu ve Tunceli olduğunu yaptığımız saha araştırmalarıyla netleştirdik” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir