banner610

banner609

Denizli Normalleşmeye Yakın İller Arasında

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Normalleşme adımları kapsamında yüz yüze eğitim, restoran ve kafelerle ilgili kararlar alınması beklenirken, Denizli normalleşmeye en yakın 30 il arasında yer aldı.

GÜNDEM 28.02.2021, 12:35 Kahraman Kahraman
Denizli Normalleşmeye Yakın İller Arasında
banner858
banner931

Koronavirüsle mücadelede çok kritik bir dönem başlıyor. 1 Mart Pazartesi günü yapılacak olan Kabine toplantısının en önemli konularından biri de koronavirüsle mücadelede normalleşme süreci. Yarınki kritik toplantıda alınan kararlarla birlikte başlayacak. Türkiye'nin yakından takip edeceği toplantıda yüz yüze eğitime geçiş, sokağa çıkma kısıtlamalarının günü ve saati ile kafe, restoran ve lokanta gibi işletmelerle ilgili kararlar alınması bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, normalleşme takviminin nasıl uygulanacağı ve illerin risk durumuna göre nasıl sınıflandırılacağı hakkında detayları paylaşmıştı. Buna göre iller vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda "düşük riskli", "orta riskli", "yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" olarak sınıflandırılacak. İllerin risk kategorisinin belirlenmesinde, 100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısının yanı sıra, aşılama, yoğun bakım ve yatak doluluk oranı gibi kriterler de etkili olacak.

-Yüz binde 10'un altında vaka görülen iller "düşük riskli"

-Yüz binde 11-35 arası vaka olan iller "orta riskli"

-Yüz binde 36-100 arası vakası bulunan iller "yüksek riskli"

-Yüz binde 100'ün üstünde vaka seyri görülen iller ise "çok yüksek riskli" olarak belirlenecek.

Denizli, 15-21 Şubat tarihleri arasını kapsayan her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı verilerine göre normalleşmeye en yakın 30 il arasında yer aldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir