Denizli’de Bir İlk! Gökyüzüne Bilet Verecekler

PAM AIR Havacılık ve Turizm Firması Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Denizli’de geçtiğimiz yıl hizmete sunduğu hafif hava taşıtları Gyrocopterler ile hava taksi hizmetine başlamıştı. Beyaz cennet Pamukkale, kent merkezi başta olmak üzere Denizli’nin her köşesini havadan gezme fırsatı sunan hava taksilere ise ilgi büyük oldu. Öyle ki, hem yabancı turistler hem de Denizlililer gökyüzünün tadını çıkarmaya devam ediyor. Firma bu yılda yoğun talep nedeniyle Denizli’de hafif hava taşıtları pilotu olmak isteyenler için okul açtı. İlk gurup eğitimleri almaya başlayacak ve Hafif Hava Aracı Gyrocopter lisansı alarak pilot olma şansı bulacak. Pilotluk hayali kuran birçok kişi okul sayesinde gökyüzüne kalıcı biletini buradan alacak.

GÜNDEM 21.09.2019, 17:06
Denizli’de Bir İlk! Gökyüzüne Bilet Verecekler
banner858

Denizli’de sivil havacılıkta örnek bir kuruluş olan PAM AIR Havacılık, geçtiğimiz yıl hem turizme hizmet hem de yolcu taşımak amacıyla uçan taksi hizmetini başlatmıştı. Bu yılda hızlı bir başlangıç yapan uçan taksiler, yerli ve yabancı turistlerin Denizli’nin beyaz cennet Pamukkale’si başta olmak üzere her köşesini havadan keşfetmesine olanak sunarken, İzmir ve Antalya’ya yolculuk yapacaklara alternatif ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor. Gökyüzü meraklıların akın ettiği firma bu yılda yoğun talep üzerine pilotluk eğitimi vermeye başlıyor. Denizli’de hafif hava taşıtları pilotu olmak isteyenler için kurulan okulda, ilk gurup eğitimleri almaya bönümüzdeki günlerde başlayacak. Hava tutkunu 18 yaşını açmış en az lise mezun olan ve pilotluk hayali kuran birçok kişi okul sayesinde gökyüzüne biletini buradan alacak.

PİLOT OKULUNDA EĞİTİM BAŞLIYOR

Uçmanın bir tutku olduğunu ve yaptıkları yatırımla da Denizli halkına hizmet vermenin mutluluğu içinde olduklarını aktaran PAM AIR Havacılık ve Turizm Firması Kurucu Ortağı Ümit Ercan, sivil havacılıkta verdikleri hizmetle Türkiye’nin ilk işletme ruhsatı alan firması olduklarını söyledi. Gyrocopterlerle;  İzmir, Fethiye, Kemer, Dalyan, Antalya gibi merkezlere de Denizli’den uçuşlar yaptıklarını belirten Ercan, ticari uçuşların yanı sıra hem yerli hem de yabancı turistlere beyaz cennet Pamukkale, Denizli’nin doğal, tarihi güzelliklerini uçan taksi hizmetiyle tanıttıklarını vurguladı. Bu yılda Hafif Hava Aracı Gyrocopter Pilot Lisansı verecek eğitimlere başlayacaklarını aktaran Ercan, “Gyrocopter Pilot Eğitimlerimiz başlıyor. Adaylarımız 50 saat teori, 25 saat uçuşu kapsayan eğitimler sonrasında UPL-G lisansı alarak Gyrocopter Pilotu olabilecek. Pilot olmak isteyenler firmamıza gelerek geniş kapsamlı bilgi alabilirler” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir