Denizli’de Öğrenci, Öğretmen Ve Çalışanlar Hakkında Yeni Karar

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen, çalışanları hakkında yeni kararları açıkladı. Karara göre, çalışanlar eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile çalışma programı belgeleriyle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

GÜNDEM 05.02.2021, 19:20
Denizli’de Öğrenci, Öğretmen Ve Çalışanlar Hakkında Yeni Karar
banner858

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında, COVID-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı. Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen, çalışanlarının durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile çalışma,ders programını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Bu eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen, çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalan vatandaşların şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanma kısıtlamasından muaf tutulmasına karar verildi.

Ayrıca 14 Şubat nedeniyle çiçek satışı yapan işyerlerinin 12 Şubat Cuma günü 20.00-24.00 saatleri arasında evlere servis, 13-14 Şubat Cumartesi-Pazar günlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında müşterilere iş yerinde ve 10.00-24.00 saatleri arasında evlere servis şeklinde hizmet sunabilmelerine oy birliğiyle karar verildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir