banner610

banner609

Denizli’de Suya Zam Yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı birleşiminde içme suyu fiyat tarifesi görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda 23’e red 43 kabul oyla içme suyunun metreküpüne yüzde 20 oranında zam yapıldı.

GÜNDEM 17.07.2019, 10:31
Denizli’de Suya Zam Yapıldı
banner858
banner931

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Temmuz ayı birleşiminde Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Ücret ve Tarifeler Listesi görüşüldü. Hizmet Gazetesi’nin haberine göre, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlık yaptığı oturumda, suya yüzde 20 zam yapılması kararı çıktı. Alınan zam kararı ile birlikte konutlarda suyun metreküp fiyatı 3,50 lira oldu.

3 YILDIR ZAM YAPILMIYORDU

Toplantıda daha sonra Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Ücret ve Tarifeler Listesinde yer alan suya yüzde 20 oranında zam meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Yapılan oylama ile birlikte 23 red 43 kabul oyu ile Denizli’de içme suyuna yüzde 20 oranında zam yapıldı. Hiç bir belediye başkanının suya zam yapmak istemediğini ama bunun maliyetleri karşılaması açısından önemli olduğunu belirten Başkan Osman Zolan; “Denizli’de 3 yıldır içme suyuna zam yapılmıyordu. Artan maliyetler ve suya ulaşma konusunda önemli sıkıntılar yaşanıyor. Bunun için bu zammı yapmamız gerekiyor. Bazı illerde bu sebeplerden dolayı su verilemiyor, biz Denizli olarak bu duruma düşmeyeceğiz. Şuandan emin olun ki vatandaşımızın bütçesini etkilemeyecek bir oranda artışı yaptık” dedi.

Yorumlar (0)