Denizlili Doktorların ‘Saldırı’ İsyanı

Denizli Tabip Odası üyeleri İstanbul Bahçelievler'de özel bir hastanede çalışan meslektaşları Fikret Hacıosman'a yönelik silahlı saldırıyı kınadı, yetkilileri göreve çağırdı.

GÜNDEM 03.10.2018, 16:12 03.10.2018, 16:30
Denizlili Doktorların ‘Saldırı’ İsyanı
banner858

Denizli Tabip Odası, son olarak İstanbul Bahçelievler'de dün hastası tarafından öldürülen Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman için Denizli Devlet Hastanesi Acil Servis önünde eylem yaptı.

Sağlık Çalışanları adına konuşan Başkan Meral Alten, sağlıkta şiddetin arttığına işaret ederek, "Sağlıkta şiddet dalgası azalmak bir yana hızlanmakta, yaygınlaşmakta meslektaşlarımızı silahla yaralamaya, öldürmeye varan infial yaratıcı boyutlar kazanmaktadır. Bir hekimin hastanede ateşli silahla öldürülmesi sağlık kuruluşlarındaki güvenlik önlemlerinin yetersizliğinin artık göz ardı edilemeyecek ve ertelenmeyecek kadar acil bir sorun olduğunu apaçık göstermektedir" diye konuştu.

Sağlıkta şiddeti durdurana kadar mücadelelerine devam edeceklerini anlatan Alten, "Şiddetin ve diğer sorunlarımızın çözümü için Sağlık Bakanlığı ile bir çalışma grubu oluşturulması talebimizi yineliyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir