banner609

Deprem Bina Yıktı Hasar Büyük

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem sonrası yıkım yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova ve Bayraklı'da 5 binanın yıkıldığı bilgisini paylaştı. İzmir ve ilçelerinde birçok binanın hasar gördüğü de gelen bilgiler arasında. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 20'ye yakın binanın yıkıldığının ihbarını aldıklarını duyurdu.

GÜNDEM 30.10.2020, 15:54 30.10.2020, 16:01 Kahraman Kahraman
Deprem Bina Yıktı Hasar Büyük
banner858

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan AFAD’ın verilerine göre  6.6 Kandili’nin verilerine göre ise 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'de yoğun olarak hissedilen deprem, büyük paniğe neden oldu. Ege Bölgesinde birçok noktada olduğu gibi deprem Denizli’yi de beşik gibi salladı. İzmir’de bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü. Sosyal medyada hasar gören ve yıkılan evlerin paylaşıldı. O andaki panik ve kurtarma çalışmaları görüntülere yansıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova  ve Bayraklı'da 5 binanın yıkıldığı bilgisini paylaştı. Enkaz altında insanların olduğunu bilgisine veren Kurum, bölgeye doğru yola çıktıklarını bildirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaptığı açıklamada 20'ye yakın binanın yıkıldığı ihbarını aldıklarını söyledi.

BİRÇOK ŞEHİR SALLANDI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, depremin merkez üssünü Ege Denizi'nde İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17.26 kilometre açığı olarak açıkladı. Deprem İzmir'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü, 6.8 olarak açıkladı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir