Dev Çınar 142. Yaşını Kutladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kuruluşunun 142. Yıldönümünü düzenlenen törenle kutladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “1876 yılında Denizli Belediyesi olarak kurulan belediyemiz kentimizi inşa etmek için gece gündüz hizmet etmiştir” dedi.

GÜNDEM 30.10.2018, 13:24
Dev Çınar 142. Yaşını Kutladı
banner858

Denizli Büyükşehir Belediyesi,  15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda kuruluşunun 142. yılını kutladı.  Törende geçmiş yıllarda belediye başkanlığı yapmış Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım da katıldı. Eski belediye başkanlarından Ali Aygören’in rahatsızlık sebebiyle, Ekonomi Kurulu Başkan Vekilliği görevine getirilen Nihat Zeybekci’nin de görevi nedeniyle Ankara’da olduğu belirtildi.  Törende Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eski belediye başkanları Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşun 142. yılında yine birlikte olmaktan çok mutluyuz. 1876 yılında Denizli Belediyesi olarak kurulan belediyemiz, kentimizi inşa etmek için gece gündüz hizmet etmiştir. Kurulduğundan beri başta belediye başkanlarımız olmak üzere tüm çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin artarak süreceğini vurgulayan Başkan Zolan, “İlk kurulduğu yıllarda belli başlı işleri yapan belediyemiz artık vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları için hizmetlendirilmiştir. 2014’te Büyükşehir olduk. İl sınırları çerçevesinde her alana hizmet eder hale geldik. Acil ve önem arz eden konuları çözer hale geldik. İnşallah bundan sonra da Denizli Büyükşehir Belediyesi hizmetkar olmaya devam edecek. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri daha iyiye daha güzele götürmeye devam edecek. Şehrimizin önü açık alt yapıyı tamamlamış temizi havasıyla ulaşımdaki dev yatırımlarıyla adı gibi Büyükşehir olmuştur. 142. yılımız kutlu olsun" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir