banner609

Eğitim-İş Üyeleri Eylem Yaparak İnanılmaz Bir İddiada Bulundu

Eğitim-İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan, hafta sonu gerçekleşen KPSS sınavında Pamukkale Üniversitesinde koronavirüs taşıyan 22, temaslı karantinada olan 18 öğrencinin iki ayrı salonda sınava girdiğini belirtti. Maske dışında güvenlik önlemlerinin alınmadığı bir ortamda sınavın gerçekleştiğini, iki ayrı sınıfa gözetmen olarak giren öğretmenlerin ise, sınav salonuna gittikten sonra bilgilendirildiğini iddia eden Aydoğan, insan sağlığının bu denli görmezden gelinmesini kınadıklarını duyurarak, durumu protesto etti.

GÜNDEM 07.09.2020, 18:21 Kahraman Kahraman
Eğitim-İş Üyeleri Eylem Yaparak İnanılmaz Bir İddiada Bulundu
banner858

Eğitim-İş Denizli Şubesi Üyeleri, hafta sonu gerçekleşen KPSS sınavında Pamukkale Üniversitesinde hiçbir sağlık-güvenlik önlemi alınmadan koronavirüs taşıyan 22 öğrenci ile temaslı ve karantinada olan 18 öğrencinin iki ayrı sınıfta sınava girdiğini, gözetmen olan öğretmenler ile görevlilerin konu hakkında bilgilendirilmediğini belirterek durumu protesto etti. Eğitim-İş üyesi öğretmenler Pamukkale Üniversitesi önünde eylem yapıp, konu hakkında basın açıklamasında bulundu.

Eğitim-İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan, yaptığı açıklamada şu söz ve iddialara yer verdi, “Hafta sonu ülke genelinde yapılan KPSS ve önceki haftalarda yapılan diğer sınavlarda pandemi koşullarına uymayan, tedbirsizliğin üst düzeye ulaştığı sınavlar olmuştur. Eğitim en temel insan hakkıdır. Öğrencilerimizin sınava girme hakkı da çok önemlidir. Bu sınavlarda öğretmen arkadaşlarımızın görevlendirilmesi de son derece normaldir. Buraya kadar hiçbir itirazımız yok. Bir alışveriş merkezine bile girerken ateşimizin ölçüldüğü, birçok yerde sosyal mesafe kuralları için uyarıldığımız,  maske takmayanlara cezaların bile kesildiği bu dönemde sınavlarda bu kurallar yeterli düzeyde uygulanmamaktadır. Bu hafta sonu Pamukkale üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde temaslı 18 kişinin ve Covidli 22 kişinin olduğu iki ayrı sınıf hazırlanmış. Ancak bu salonlarda gözetmenlik yapacak öğretmen arkadaşlarımız ve görevliler, durum hakkında bilgiyi sınıfa gittiklerinde öğrenmiştir. Öğretmen arkadaşlarımız yeterli tedbirler alınmadan, tulum bile verilmeden görevlendirilmiştir.  İnsan sağlığı hiçe sayılmıştır. Bu sınıfların sınavlarında görevli öğretmen, sağlık personeli, polis, şoför ve diğer kamu görevlilerimiz de en iyi durumda temaslı gurubuna girdi, bu kişilerin hayatlarından kim sorumlu olacaktır? Sayın rektörümüz, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz siz bu koşullarda sınav görevi yapabilir misiniz? Biz asla görevden kaçmıyoruz! Ancak sağlığımızın güvende olduğunu da  görmek istiyoruz.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir