banner609

Fahrettin Koca Denizli’nin Koronavirüs Haritasını Paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans aracılığıyla katıldığı Bilim Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, Denizli’nin de aralarında bulunduğu 3 ilin koronavirüs haritasını paylaştı.

GÜNDEM 17.04.2020, 18:18 Kahraman Kahraman
Fahrettin Koca Denizli’nin Koronavirüs Haritasını Paylaştı
banner858

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte korona virüs nedeniyle 126 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının bin 769 olduğunu açıkladı. Bugün toplamda 40 bin 270 test yapılırken, 4 bin 353 yeni vaka tanısı konuldu, bin 542 kişi iyileşti. Bakan Koca, Denizli’nin de aralarında bulunduğu 3 ilin koronavirüs haritasını paylaştı. Bakan Koca, “Denizli, Eskişehir ve Erzincan’ı sizlerle paylaşmış olduk. Bu şehirlerin seçiminde herhangi bir risk unsuru veya öncelik farkı yoktur. Ülkemizin çeşitli bölgelerinin fotoğraflarını yansıtmak amaçlıdır” dedi.

Bakan Koca, “Tedbirleri daha sıkı tutun, virüsü evinize taşımayın. Önümüzdeki bir hafta 10 gün içinde pik noktasına ulaşabileceğimizi görüyoruz. İki haftalık plato döneminin olacağını, sonrasında düşeceğini görüyoruz. Ama bütün bunlar bizi asla rahatlatmamalı, yeni bir dalgaya asla izin vermemeliyiz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir