Feyyaz Ceşen’den Çifte Mesaj

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Feyyaz Ceşen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve aynı gün idrak edilecek olan Kadir Gecesi ile ilgili olarak yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Ceşen, “Gençliğimize bu bayramı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Ne büyük bir tesadüftür ki aynı gün Kadir Gecemizi idrak edeceğiz ” dedi.

GÜNDEM 18.05.2020, 19:07
Feyyaz Ceşen’den Çifte Mesaj
banner930

Denizli’deki amatör spor kulüplerini bir çatı altında buluşturan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun Başkanı Feyyaz Ceşen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve kadir Gecesi ile ilgili olarak yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajının ilk bölümünde “19 Mayıs 1919 Samsun’da kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür” diyen Ceşen, “19 Mayıs, Milli mücadele meşalesini Samsun’da yakarak Türk Milleti’ne rotasını gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü kabul ettiği ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasına uzanan sürecinde ilk adımıdır. Gençliğe büyük önem veren Atatürk, ülkenin geleceğini Türk gençliğine emanet ederek bu günü gençlerimize bayram olarak hediye etmiştir. Bu emanete layığı ile sahip çıkmış olan Türk gençliği, bundan sonraki dönemlerde de bu görevini en güzel şekilde yerine getirecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. İlimizdeki tüm gençlerin, sporcularımızın ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım” ifadelerini kullandı.

KADİR GECESİ DUA GECESİDİR

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, yine 19 Mayıs günü idrak edilecek olan Kadir Gecesi ile de ilgili açıklama yaptı. Bin yıldan daha hayırlı olduğu bilinen Mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Ceşen, “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan Ayı’nı uğurlarken ‘Bin aydan daha hayırlı’ olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın derin sevinç ve huzuru içindeyiz. Gelişi ile  dünyamızı zenginleştiren Kadir Gecesi, ışığı ile tüm Müslüman alemini aydınlatır. Sema  kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul, günahların ise affedildiği bu kutlu  geceyi, iyi ve güzel davranışlarımızın çoğalması, aramızdaki sevgi saygı ve anlayış bağlarının kuvvetlenmesi, paylaşım bilincinin artması  için yeni adımlar atma, bu yüce amaçlara yönelik yeni fırsatlar yaratma yönünde değerlendirmeliyiz. Kadir Gecesi’nin ülkemizin birlik ve beraberliğine, insanlığın huzuruna, tüm Müslümanların tövbe ve dualarının kabulüne vesile olması temenni ederim. Bu vesile ile başta amatör futbol camiası olmak üzere tüm Denizli halkı ve İslam aleminin bu mübarek gecesini kutlarım” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir