banner610

banner609

Gülizar Biçer Karaca: “Bir Asırlık TBMM Sayesinde Tek Kuvvet Milli Egemenliktir”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM’nin açılışının 100. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

GÜNDEM 23.04.2020, 08:40 Kahraman Kahraman
Gülizar Biçer Karaca: “Bir Asırlık TBMM Sayesinde Tek Kuvvet Milli Egemenliktir”
banner858
banner931

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, mesajında, “Bugün egemenliğin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millete verilişinin 100.yılı. TBMMnin açılışının 100. Yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, geleceğe umutlarımızı taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atılıp egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçtiği o günün üzerinden tam 100 yıl geçti. 100 yıl önce bugün TBMM’nin açılışını Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm dünyaya şöyle bildirir;  Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir’ Bir asırlık TBMM sayesinde tek kuvvet milli egemenliktir. 100 yıl önce inançsızlığın, umutsuzluğun hakim olduğu düşman işgalindeki Anadoluda 23 Nisan 1920 tarihi ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin ilk adımıdır. Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin en önemli adımıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ten devraldığımız ilke ve devrimlerle Cumhuriyetimize dün olduğu gibi bugün de sahip çıkmaya devam ediyoruz. Milletin vekilleri olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, temel hak ve özgürlüklerimizi korumak, laik, sosyal ve hukuk devletimize sahip çıkmak için görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Karaca, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış gününü ulusal egemenliğimize sahip çıkacak ve gelecek nesillere taşıyacak çocuklarımıza armağan etmiştir. 100 yıl önce geleceğin büyükleri çocuklara TBMM’nin açıldığı günü bayram olarak hediye edildi. Ulusumuzun en değerli varlığı, dayanışmanın, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi sizlersiniz. Mustafa Kemal’in mirasına sahip çıkacak ve onu daha da ileriye götürecek olan da yine sizsiniz. Buna inancımız sonsuzdur. TBMM’nin açılışının 100. Yıldönümünde; Cumhuriyet Halk Partisi olarak çocuklarımız için çocuklarımızla birlikte daha çok çalışmanın, onlara hakkettikleri geleceği birlikte inşa edeceğiz. Cumhuriyetimize ve sizlere olan inançla, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi açan 100 yıl önceki ruhla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)