Gülizar Biçer Karaca’dan Çağrı: “Bayramlık Ayakkabılar Yeşilyuva’dan Olsun”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Acıpayam'ın Yeşilyuva Mahallesinin geçim kaynağı olan ayakkabı imalathanelerini ziyaret etti. Ekonomik krizin olumsuz etkileriyle baş etmeye çalışırken tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle çıkmaza giren ayakkabıcı esnafı, ellerinde kalan ayakkabıların satın alınarak tüketiciyle buluşturulmasının kendileri için en iyi çözüm olacağını dile getirdi.

GÜNDEM 15.05.2020, 11:46
Gülizar Biçer Karaca’dan Çağrı: “Bayramlık Ayakkabılar Yeşilyuva’dan Olsun”
banner858

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Türkiye'nin dört bir yanına ve farklı dünya ülkelerine gönderilen, yaklaşık 1000 yıldır yöre halkı tarafından üretilen ayakkabı imalatı ve ihracatının sorunları ve Yeşilyuvalıların taleplerini dinledi. Esnafın borçlarının ertelenmesi, faizlerin silinmesi, hibelerin sağlanması gibi çözüm önerileri hakkında imalatçılarla fikir alışverişinde bulunan Karaca, "İlçelerimizde sosyal mesafeyi koruyarak farklı sektörlerdeki vatandaşlarımızı ziyaret ediyorum. Çiftçimizden köylümüze işçimizden esnafımıza bu ülkenin ekonomisinin bel kemiğini oluşturan kesimin sıkıntılarını, ciddi geçim dertlerini bizzat kendilerinden dinliyorum. Salgın bitecek diye beklemek olmaz, beklerken üretici iflas edecek, batacak, malları depolarda çürümeye yüz tutacak. Devletin ihtiyaç sahibi onbinlerce vatandaşımızın temel ihtiyaçlarını, Acıpayam Yeşilyuva esnafımızın ellerindeki ayakkabıları satın alarak üreticiyle tüketiciyi buluşturması kalıcı ve acil çözüm için en önemli adım olacaktır. Ustalarımızın ellerinden çıkan orjinal ve yerli ayakkabıların tanıtımı için de üretici destek talep ediyor.  Devletin Acıpayam'a ses vermesini bekliyoruz, talepleri dikkate alıp temin yoluna gitmesini istiyoruz. Bayram yaklaşıyor, belki ihtiyaç sahipleri için toplu temine gidilirse bayramda herkesin yüzü birlikte güler” diye konuştu.

800 yıldır ayakkabı üreten ve suni olmayan gerçek deri imalatıyla alkışı hak eden ustalar, atadan kalma mesleklerini tüm zorluklara rağmen devam ettirmek ve alınteriyle geçimlerini sağlamak için çağrı yaptı: “Bayramlık ayakkabılar Yeşilyuva'dan olsun.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir