Hayalini İŞKUR İle Gerçekleştirdi

Denizli’de cezaevine girmeden önce aşçılık, güvenlik görevlisi gibi işlerde çalışan 36 yaşındaki Cenk Çalışkan, Denizli İŞKUR’dan 26 bin TL hibe desteği alarak tost, köfte ve ızgara salonu açtı. Çalışkan, “Denizli İŞKUR sayesinde hayallerimi gerçekleştirdim” dedi. Hibe desteği alırken İŞKUR yetkililerine en az üç yıl süre ile işletmesini kapatmayacağının sözünü veren Çalışkan, 2020 yılında İŞKUR’dan ‘Başarı Belgesi’ni almaya hak kazandı.

GÜNDEM 10.12.2020, 15:02
Hayalini İŞKUR İle Gerçekleştirdi
banner930

Denizli’de 2015 yılında cezaevinden çıktıktan sonra kendi işyerini kurmak isteyen 36 yaşındaki Cenk Çalışkan hayaline kavuştu. İŞKUR’un eski hükümlülere yönelik hibe desteği olduğunu duyan Çalışkan, iş ve meslek danışmanından konu hakkında detaylı bilgi aldı. Daha sonra ‘Girişimcilik’ eğitimine katılarak sertifikasını alan Çalışkan, projesini hazırladı ve Denizli İŞKUR’a sundu. 2017 Aralık ayında projesi onaylanan Çalışan, Denizli İŞKUR’dan 26 bin 335 TL hibe desteğini alarak; Tost, Köfte ve Izgara Salonu’nun kapılarını açtı. Hibe desteği alırken İŞKUR yetkililerine en az üç yıl süre ile işletmesini kapatmayacağının sözünü veren Çalışkan, 2020 yılında İŞKUR’dan ‘Başarı Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Eski hükümlü olan vatandaşlara seslenen Çalışkan, “Eski hükümlü oldum diye hiç bir zaman pes etmesinler. Hayat her zaman yeni bir umut çıkarabiliyor. Benim karşıma da İŞKUR çıktı. Denizli İŞKUR sayesinde hayallerimi gerçekleştirdim. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir