İcradan Satılık İnek

Denizli’nin Çivril İlçesinde bir üreticinin borçlarını ödeyememesinden dolayı el konulan simental ırkı 34 büyükbaş hayvan icradan satışa çıktı.  Çoğunluğu inek olan hayvanlar için 349 bin lira değer biçildi.

GÜNDEM 27.10.2018, 14:20 27.10.2018, 14:27
İcradan Satılık İnek
banner858

Denizliaktuel.com - Özkan TOKMAK

Genelde icradan ev, araba, arsa gibi taşınır ve taşınmaz malların satışı çok fazla duyulduğu için yine ekonomik değerleri olan küçük ve büyükbaş hayvanların icradan satışa çıkartıldığını çok kişi duymamıştır. Denizli’nin Çivril İlçesinde bir üreticini borçlarını ödeyememesinden dolayı simental ırkı 34 büyükbaş hayvan icradan satışa çıktı.  Büyükbaş hayvanların durumuna göre ise 3 bin lira ile 13 bin lira arasında fiyatlandırıldığı görüldü. Çoğunluğu inek olan hayvanlar için 349 bin lira değer biçildi. İlk İhale günü 1 Kasım 2018 günü Çivril Özdemirci Mahallesinde gerçekleştirilecek. Eğer talipli çıkmaz ise, ikinci ihale günü ise 29 Kasım 2018 günü yapılacak.

Çivril İcra Dairesinden yapılan açıklamada ise şu bilgiler yer aldı, “Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup: Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.'nin alıcıya ait olacağı ve satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir