banner609

Kar Denizli’nin Kapısını Çalacak

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre Denizli yarın Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Denizli kent merkezine yarın gece karla karışık yağmur beklenirken, il genelinde kar ve karla karışık yağmur etkili olacak.

GÜNDEM 24.12.2018, 18:38
Kar Denizli’nin Kapısını Çalacak
banner930

Meteoroloji Uyardı! Yarından akşam saatlerinde itibaren Denizli merkez dahil kar ve karla karışık yağmur bölgeyi etkisi altına alacak. Bazı ilçelerde ise kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji’den alınan bilgiye göre Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bozkurt, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Kale, Serinhisar ve Tavas’ta kar yağışı bekleniyor. Beyağaç, Buldan, Honaz, Merkezefendi, Pamukkale ve Sarayköy ilçelerinde ise karla karışık yağmurlu hava kendisini gösterecek. Denizli genelinde kar nedeniyle özellikle trafikte sürücülerin dikkatli olmaları konusunda uyarı da geldi. Çiftçiler ise zirai don konusunda uyarıldı.

Denizli kent merkezi için 2 hafta önce meteoroloji kar yağışı öngörüyordu. Ancak Denizli’nin birçok ilçesine kar yağmasına rağmen, kent merkezinde yüksek kesimler dışında kar yağışı olmamıştı. Kar özlemi duyan Denizlililer açısında kar beklentisi yükseldi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir