Korona Virüs İddiasıyla Pamukkale Üniversite Hastanesini Hedef Aldılar

Türkiye’de korona virüs vakası görülmesinin ardından sosyal medyada kirli ve gerçeği yansıtmayan paylaşımlar ayyuka çıktı. Denizli’de sosyal medyadan Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde Korona iddiaları yapılmasına ise Üniversiteden yalanlama geldi. Halkı korku ve paniğe sevk eden ve gerçek dışı paylaşımlar yapanlar hakkında suç duyurusu yapıldığı öğrenildi.

GÜNDEM 12.03.2020, 17:12
Korona Virüs İddiasıyla Pamukkale Üniversite Hastanesini Hedef Aldılar
banner930

Korona Virüs salgınını sonrası gerçeği yansıtmayan sosyal medya paylaşımları Pamukkale Üniversitesi Hastanesini de vurdu. Başka bir yerde sedyede steril ortamda hasta taşıma fotoğrafını korona vakası olarak paylaşan ve konum olarak Üniversite Hastanesini işaret eden bir sosyal medya kullanıcısı korku ve paniğe neden oldu. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi girişinde çekildiği ve hastane girişinin karantina altına alındığını iddia eden paylaşımı pek çok sosyal medya kullanıcısı da paylaştı.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA

Pamukkale Üniversitesi'nden yapılan paylaşımlarla ilgili açıklama geldi.Asılsız dedikodularla vatandaşları infiale sürüklemek ve panik havası yaratmaya çalışmanın amaç edildiği belirtilen açıklamada hastaneye corona virüsle ilgili herhangi bir başvurunun da gelmediği belirtildi. Sosyal medyada paylaşılan her fotoğrafa inanılmaması gerektiğine dikkat çekildi. Halkı korku ve paniğe sevk eden ve gerçek dışı paylaşımlar yapanlar hakkında suç duyurusu yapıldığı öğrenilirken, emniyet güçlerinin de bu konuyla alakalı çalışma yaptığı açıklamada yer aldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir