banner609

MESLEKİ REHBERLİK VE DANIŞMANLIK TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Alt Çalışma Grubu Toplantısı Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

GÜNDEM 01.11.2017, 10:56 02.07.2019, 12:57
MESLEKİ REHBERLİK VE DANIŞMANLIK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
banner858

Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Alt Çalışma Grubu Toplantısı’nda gençlerin doğru meslek seçimi için neler yapılabileceği masaya yatırıldı. Denizli Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Mustafa Işık ‘’ 18.03.2009 tarihinde imzalanan “MBRD Hizmetleri” iş birliği protokolü çerçevesinde oluşturulan “MBRD Hizmetleri” Mutabakat Belgesi doğrultusunda ilimizdeki rehber öğretmenlerimize meslekleri tanıtıcı materyaller ve meslekler hakkında tanıtım ve bilgilendirme imkanı sağlamak, kurumumuz çalışmalarını anlatmak amaçlanmaktadır ‘’ dedi. Işık, doğru meslek seçimi ile mutlu bireyler yetişeceğini, mutlu ve işini seven bireylerin de başarıya ulaşacağını dile getirdi.

İş ve Meslek Danışmanı Yasemin Yıldız, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 2. Döneminde yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Yıldız, 2017 yılında Denizli İŞKUR’da görev yapan İş ve Meslek Danışmanlarınca 471 okul ziyareti gerçekleştirdiklerini, 140 ayrı grupta olmak üzere yaklaşık 4000 öğrenciye sunum faaliyetleri kapsamında ‘’ İş Arama Becerileri ‘’ ve ‘’ Meslek Seçiminin Önemi’’ konulu bilgilendirme yapıldığını dile getirdi.

İşgücü piyasamızın istediği nitelikler ve ihtiyaçlar dikkate alınarak, gençlerimizin özelliklerine uygun mesleği seçmeleri, böylece mesleğinde ve çalışma hayatında başarılı olmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen MBRD Alt Çalışma Grubu Toplantısı’na Denizli Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Mustafa Işık, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Tokmak, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şen, Merkezefendi İlçe MEM şube Şefi Ali Çubukçu, Pamukkale ve Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Bölüm Başkanları, Rehber Öğretmenler ile İş ve Meslek Danışmanları katıldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir