banner609

Necip Filiz’den 10 Kasım Mesajı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında yayınladığı mesajda,“Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 80. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

GÜNDEM 10.11.2018, 14:23
Necip Filiz’den 10 Kasım Mesajı
banner930

Büyük fikir ve eylem insanı olarak ülkemizin bugünlere ulaşmasında büyük payı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ideallerine bugün her zamankinden çok daha yakın olduğumuzu vurgulayan Başkan Filiz; “Mustafa Kemal Atatürk ün istediği Türkiye’yi Milletimizin engin desteği ile yakaladık. Bundan sonra yolumuz daha da aydınlık ve açık olacaktır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün gücünü milletine olan sevgisinden, inancından ve güveninden aldığını belirten Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal Atatürk gerektiğinde savaş, gerektiğinde barış ve yeri geldiğinde diplomasiyi en iyi şekilde kullanarak dehasını ortaya koymuş, başarıları, özgür yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Ülke olarak, sahip olduğumuz değerlerimizi gelecek nesillere taşımak adına gençlerimizin de aynı şuur, inanç ve özveriyle çalışacaklarına, daha üstün başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Milletimizi daha güzel günlere taşımak için onun mirasına sahip çıkacaklar, vatanımızı sonsuza kadar yaşatacaklardır. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içinde O’nun hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak amacıyla hiç durmadan ve yorulmadan koşmaya devam edecek ve 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100.yılında hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız. Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiştir. Dünya'da mazlumların umudu olan Türkiye, ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir. Ay yıldızlı bayrağıyla tek bayrak, 80 milyon insanıyla Tek Millet, Misak-ı Milli sınırlarıyla tek devlet ve bu topraklarını vatanlaştıran milyonlarca şehidiyle güçlü Türkiye yolunda ilerlemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan savunmasında canlarını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir