banner610

banner609

Nilgün Ök: “O Gece Halkımız Destan Yazdı”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, hain darbe girişiminin yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle mesaj yayınladı. Türk Ordusu ve devlet içerisinde kümelenen hain FETÖ/PDY terör örgütünün alçak darbe girişiminin 15 Temmuz’da halkın iradesi sayesinde başarılı olamadığını, hiçbir terör örgütünün ülkemize ve halkımıza boyun eğdiremeyeceğini belirterek, o kanlı gecede şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi.

GÜNDEM 15.07.2019, 01:37 15.07.2019, 10:07
Nilgün Ök: “O Gece Halkımız Destan Yazdı”
banner930
banner931

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi, “15 Temmuz 2016’da hain FETÖ/PDY terör örgütü darbe girişiminde bulunarak; milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını, Türkiye’nin geleceğini ve Cumhurun Başkanını hedef almıştır. Teröristler bu girişimle millî iradeyi saf dışı bırakmayı ve demokrasiyi, özgürlükleri engellemeyi hedefleseler de, aziz milletimiz gönlündeki iman ve vatan aşkı ile gereken cevabı 15 Temmuz gecesi vermiş ve ilelebet de vermeye devam edecektir. Değil silahlı askerler tank ve savaş uçakları bile halkımıza bir adım geri attıramamış, onları korkutamamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; “15 Temmuz; ister siyasetçi, ister asker, ister hoca hangi kılığa girerse girsin milletimizin dostunu, düşmanını hiç tereddütsüz ayırt edebilme ferasetine sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu devlet kendisine silah çekene, vatandaşına kurşun sıkana, vatandaşının üzerine tankla yürüyene, vatandaşına F16’larla bomba yağdıranlara, helikopterlerle ateş edenlere hak ettiği cezayı verecek kudrete ve geleneğe sahiptir. O gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek ve devleti, halkın iradesini gasp etmeye almaya çalışan bu hain şebekenin uzantıları yargı karşısında hesap vermeye devam ediyor. Türkiye içerisinde başarılı olamayan bu hain terör örgütü gibi PKK/PYD ve tüm terör örgütleri Ülkemize ve halkımıza boyun eğdiremez. Ne bu aziz millet ne de hükümetimiz buna meydan vermeyecektir. Son üyesi ortaya çıkartılıp yargıda hesap verene kadar bu hainlerle mücadelemiz sürecektir. Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın. 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar ve mutlu bir ömür temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)