Öğrenciye Rektör Ayarı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), öğrencilerinin kampüs içerisinde daha kolay seyahat edebilmesi için ücretsiz ring uygulaması başlattı. Haberin sosyal medyada yayılmasıyla Twitter'da başlatılan uygulamayı eleştiren bir öğrenciyle Rektör Hüseyin Bağ gülümseten bir diyalog yaşadı.

GÜNDEM 01.10.2018, 09:44
Öğrenciye Rektör Ayarı
banner858

PAÜ, öğrencilerin okul içerisinde ulaşımı kolaylaştırmak adına ring olarak adlandırılan ücretsiz otobüs seferleri başlatılacağını açıkladı. Ekim ayında,  07.00 ile 23.30 saatleri arası öğrencilerin ring hizmetinden yararlanabileceği duyuruldu. Bu haber Twitter'da geniş yankı buldu. Birçok öğrenci, sosyal medyadan bu hizmetten memnuniyeti dile getirdi. Ancak PAÜ'de okuyan Berkay Yıldız isimli bir öğrenci, ücretsiz ring uygulamasının gereksiz olduğundan yakındı. Öğrenci, kendine ait Twitter hesabından  "PAÜ'de ringin ne işi var. Sanki ODTÜ" paylaşımını yaptı.

REKTÖR'DEN TWİTE JET YANIT

Sosyal medyada aktif olmasıyla da tanınan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencinin paylaşımına kayıtsız kalmadı. Gönderinin altına cevap yazan Prof. Dr. Bağ, "Kullanmak zorunda değilsin" paylaşımını yaptı. Bağ'ın bu yanıtı 500'ü aşkın beğeni aldı. Rektör Prof. Dr. Bağ'ın verdiği yanıt karşısında şaşıran öğrenci, "Hocam okul zaten uzamıştı, mezun olamayacağım galiba bu tweetten sonra" yanıtını verdi. İkilinin twitterdaki diyaloğu gülümsetirken, kullanıcılardan çok sayıda yorum geldi. "Helal hocam", "nokta atışı" "hocam vurdu gol oldu" gibi kullanıcı yorumları ise dikkat çekti.

                               

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir