Özelleştirme Başkanlığı Denizli’de Milyonluk Arsasını Satışa Çıkardı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Resmi Gazetede yayımladığı duyuruyla Denizli’ni konut alanı olarak büyüyen ve revaçta olan bölgesinde arsa satacak. Denizli Kayaköy Mahallesinde bulunan TOKİ Konutlarının yanında 10 bin metrekarelik arsa, kapalı teklif usulü satışa çıktı. 2 Mart’a kadar teklif sunulabilecek ve ihaleye katılacaklar 800 bin lira teminat yatıracak. Arsaya sahip olmak isteyenler milyonları da gözden çıkaracak.

GÜNDEM 29.01.2021, 16:09
Özelleştirme Başkanlığı Denizli’de Milyonluk Arsasını Satışa Çıkardı
banner858

Denizli’nin konut alanı olarak giderek yükselen noktasında değerli bir arsa Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca satışa çıkarıldı. Denizli’nin de aralarında bulunduğu 15 ilde 31 taşınmazı satışa çıkartan Özelleştirme İdaresi’nin Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre, Denizli’de ise Merkezefendi Mahallesi Karahasanlı Mahallesinde bulunan 10 bin 812 metrekare büyüklüğündeki arazi satılacak. Kayaköy Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarını yanında yer alan arsa için ihaleye girmek isteyen talipliler 800 bin TL geçici teminat bedeli yatırmak zorunda. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre ihaleye girecekler kapalı zarf içinde tekliflerini 2 Mart 2020 saat 18:00’a kadar verebilecek. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

İHALEYE KİMLER KATILABİLİR?

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar katılabilecek. Teklifler Türk Lirası cinsinden verilecek olup ihale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek. Vadeli ödemelerde; ihale bedelinin asgari % 30’u peşin, vadeye bırakılan tutarı ise 12 ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en çok 48 ayda ödenebilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir