banner610

banner609

Regaip Kandili Denizli’de İhya Edildi

Denizli’de 3 ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’nde vatandaşlar camilere akın etti. Denizli İl Müftülüğü “Hafızlık Merasimi ve Regaip Kandil Programı” düzenledi.

GÜNDEM 28.02.2020, 09:27 Kahraman Kahraman
Regaip Kandili Denizli’de İhya Edildi
banner858
banner931

Hicri takvime göre, Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gece olan Regaip Kandili, tüm yurtta ve İslam aleminde idrak ediliyor. Denizli'de Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi başta olmak üzere, tüm camilerde düzenlenen kandil programlarına binlerce vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar dua ederek, bu mübarek gecenin zulüm altında olan, sıkıntı çeken Müslümanlara rahmet ve bir kurtuluş vesilesi olması temennisinde bulundu.

Hüseyin Çağlayan adlı vatandaş, “3 aylar ümmeti Muhammet için bulunmaz bir fırsattır. Fırsatları değerlendirmek her şeyden önemlidir. Fırsatlar elden çıktıktan sonra pişmanlık fayda etmez. Vatanımıza milletimize bütün İslam alemine hayırlı olsun inşallah. Sağlık ve afiyetle tekrar kavuşmayı nasip etsin Rabbim” şeklinde konuştu. İslam aleminin bir ferdi olmaktan mutlu olduğunu belirten Mehmet Rauf Özkan adlı vatandaş, “Mutluyum Müslüman olmaktan, Allah'a bir adım daha yaklaştığım için mutluyum. Hayırlı kandiller” ifadelerini kullandı.

62 Hafız huşu içerisinde Kuran-ı Kerim okudu
Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi başta olmak üzere, tüm camilerde düzenlenen kandil programlarına binlerce vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar dua ederek, bu mübarek gecenin zulüm altında olan, sıkıntı çeken Müslümanlara rahmet ve bir kurtuluş vesilesi olması temennisinde bulundu. Regaip Kandili programının ardından 62 Hafız Kuran-ı Kerim okudu. Huzur içerisinde dinleyen vatandaşlar programın ardından DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç duaların ardından vatandaşlara vaaz verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir