Sivas'ta afet ve acil durumlara karşı gönüllüler artıyor

Sivas'ta afet ve acil durumlara karşı gönüllü olan 2 bin 381 kişi, 4 modül eğitimin tamamladı. Temel afet ve farkındalık eğitimlerine ağırlık veren AFAD'a gönüllü sayısı artıyor.

GÜNDEM 15.02.2021, 19:27
Sivas'ta afet ve acil durumlara karşı gönüllüler artıyor
banner930

SİVAS (İGFA) - Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) afet ve acil durumlara müdahale edilmesi noktasında düzenlediği eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. 2021 Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sonrasında AFAD, Sivas'ta temel afet ve farkındalık eğitimlerine ağırlık verdi.

Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, temel afet ve farkındalık eğitimleri kapsamında; Organize Sanayi Bölgesi, okullar, kamu, kurum ve kuruluşları ile muhtarlıklar olmak üzere toplamda bin kişiye eğitim verildiğini söyledi. Gönüllü sayısının 2 bin 381 kişi olduğu Sivas'ta gönüllülük sistemine kayıtlı 4 modül eğitimin tamamlandığını kaydeden Müdür Ekinci, yüz yüze eğitime hak kazanan gönüllülerin sayısının 227 kişi olduğunu kaydetti.  Yıl sonuna kadar ülke genelinde 51 milyon kişiye ulaşılmasının hedeflendiğini anlatan Ekinci, AFAD gönüllülerinden ilk 25 kişilik gruba hafif arama -kurtarma eğitimi verildiğini, insanı yardım ve psikososyal destek eğitimlerin devam ettiğini belirtti.  

STK AKREDİTASYON EĞİTİMLERİ

Öte yandan Bu arada STK akreditasyon eğitimleri kapsamında da ANDA Kardeşe Vefa Derneği üyelerine yönelik hafif arama-kurtarma eğitimlerinin başladığını duyuran Müdür Ekinci, 28 dernek üyesi eğitime katılacağını, STK akreditasyon eğitimlerinin yıl boyunca süreceğini söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir