banner609

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Koronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgını nedeniyle İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri ile İlçe Nüfus Müdürlükleri ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde tedbirler alındı. Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular Web-tapu sistemi üzerinden randevu talepleri Alo-181 çağrı merkezi aracılığıyla veya www.tkgm.gov.tr adresinden online olarak yapılacak. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce randevu sisteminde yapılan düzenleme ile biyometrik veri alınan T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi başvurularında randevulu işlem süresi 8 dakikadan 30 dakikaya çıkarılarak Nüfus Müdürlüklerinin işlem sayısı asgari düzeye indirildi.

GÜNDEM 18.03.2020, 15:22 Kahraman Kahraman
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Koronavirüs Tedbirleri
banner930

Koronavirüs salgını nedeniyle İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri ile İlçe Nüfus Müdürlükleri ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde alınan tedbirler açıklandı. COVID­19 salgını nedeniyle İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri ile İlçe Nüfus Müdürlüklerinde alınan tedbirler kapsamında; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce randevu sisteminde yapılan düzenleme ile biyometrik veri alınan T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi başvurularında randevulu işlem süresi 8 dakikadan 30 dakikaya çıkarılarak Nüfus Müdürlüklerinin işlem sayısı asgari düzeye indirildi. Bu kapsamda zorunlu ve acil haller dışında T.C. Kimlik Kartı, pasaport ve sürücü belgesi başvuruları randevusuz olarak alınmayacak. Vatandaşlar, randevularını ALO 199 Çağrı Merkezi veya randevu.nvi.gov.tr adresinden alabilirler.

Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular Web-tapu sistemi üzerinden (https://webtapu.tkgm.gov.tr), randevu talepleri ise (yabancı uyruklu kişiler dahil) Alo-181 çağrı merkezi aracılığıyla veya www.tkgm.gov.tr adresinden online olarak yapılacak olup, Tapu ve Kadastro müdürlüklerine randevusuz, manuel olarak yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek. Ayrıca Web-tapu sistemi üzerinden alınan başvurularda vatandaşlar, sadece imza aşamasında müdürlüklere geleceğinden bu yöntemin seçilmesi kendilerine kolaylık ve rahatlık sağlayacak. Online başvurusu alınan işlem sahipleri Tapu Müdürlüklerindeki bekleme salonlarına randevu saatinde kabul edilecektir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına randevu saatinde müdürlüklerde olunması önem arz etmektedir. Yabancı uyruklu talep sahiplerinin her türlü mevzuat ve vatandaşlığa ilişkin bilgi talepleri www.yourkeyturkey.gov.tr üzerinden karşılanacak.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir