Teoman Sancar’dan Başkan Olan O İmama Tepki

Denizli’de yaptığı “pamuk ve şişe” içerikli sosyal medya paylaşımıyla tepki çekerek gündem olan imamın, Diyanet-Sen Denizli Başkanı olmasına CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar tepki gösterdi. Sancar, “Böyle bir insanı içlerinde barındırdıkları ondan dolayı diyanet sendikasını kınıyorum. Böyle bir insana sahip çıktıklarından dolayı da idareyi kınıyorum” dedi.

GÜNDEM 30.12.2020, 15:09
Teoman Sancar’dan Başkan Olan O İmama Tepki
banner930

Mart ayında sosyal medya hesabı üzerinden “İmamlardan rahatsız olan güruh elbet önümüze geleceksiniz, o zaman pamuk yerine rakı şişesi tıkacağız haberiniz olsun” yazan imam F.K.,, sonuna da kahkaha emojisi koyarak paylaşım yapmıştı. Paylaşıma tepki yağmasının ardından F.K. paylaşımı silerek sessizliğe bürünmüştü. Olayın yaşanmasının ardından 2 hafta sonra görev yaptığı camiden başka bir camiye görevlendirilmişti. İmam F.K., 24 Aralık’ta Diyanet-Sen Denizli Şube Başkanı olarak seçilmesine CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’dan büyük tepki geldi.

TEOMAN SANCAR KINADI

Paylaşımıyla tepki çeken imamın sendika başkanı olmasını kınayan Sancar, “Sendikanın üyelerine soruyorum. Böyle bir insanı içlerinde barındırdıkları ondan dolayı diyanet sendikasını kınıyorum. Böyle bir insana sahip çıktıklarından dolayı da idareyi kınıyorum. Böyle terbiyesiz bir paylaşımı bir imam nasıl yapar? Bir imam böyle ahlaksız bir paylaşımı nasıl yapar? Bunları yeniden il müftümüze hatırlatıyorum. Vefat eden bir kişi kim olursa olsun, Allah’ın huzuruna gider. Sana pamuk mu şişe mi hangisini kullanırsınız diye yetkiyi kim verdi? Bu adamın görevine devam etmesi, bulunduğu camideki insanlara saygısızlıktır, terbiyesizliktir. O hocaya inanıp cuma günü onun arkasında saf tutacaksınız, vaazını dinleyeceksiniz. O hoca vaazında ne anlatacak, şişelerini mi anlatacak?” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir