banner609

Teoman Sancar’la İlgili Flaş Gelişme

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın şantaja maruz bırakılmasına ilişkin soruşturma tamamlandı. 1’i polis memuru 5 kişi hakkında ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 9’ar yıla kadar hapis istendi.

GÜNDEM 16.04.2021, 09:56 16.04.2021, 10:04
Teoman Sancar’la İlgili Flaş Gelişme
banner858

Teoman Sancar, partisi CHP’den istifasıyla sonuçlanan bir şantaja maruz kalmıştı. Hazırlanan iddianameye göre F.S. (26) ile Teoman Sancar’ın eskiye dayalı tanışıklıkları vardı. Hürriyet’in haberine göre, F.S. bu durumu ‘şantaj’ malzemesi haline getirmek için plan yaptı. Kuşadası’nda polis eniştesi B.A.’ya Sancar için “Görüntülerini çekerek şantaj yapabiliriz” dedi. Bu planı onaylayan B.A., S.S. ve F.K. adlı iki arkadaşını da bu plana ortak etti.

Bu plan gereğince F.S., Sancar’ı arayarak Denizli’de rezidans dairesine ‘bir konuyu görüşmek üzere’ davet etti. Sancar da kabul edince, Kuşadası’nda planı yapan S.S. ve F.K. da Denizli’ye geldiler. F.S. ile söz konusu daireye girdiler ve klimaya kamerayı yerleştirerek daireden ayrıldılar. Rezidansın yakınında araç içinde beklemeye başladılar.

GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKTİ

İddianameye göre Sancar sarhoş olunca F.S. bu durumdan faydalanıp müstehcen görüntü çekti. Sancar daha sonra evden ayrıldı. F.S. de klimaya yerleştirilen kamerayla yapılan kaydı aldı ve bilgisayarına aktardı. Görüntülerin sadece müstehcen bölümlerinin yer aldığı bölümü bıraktı, diğer bölümleri sildi.

Daha sonra F.K.’yı da aralarına dahil eden grup Sancar’dan para istedi. Sancar, para vermedi. Sancar daha sonra görüntülerin satılacağı duyumu üzerine savcılığa başvurarak şikâyetçi oldu. Şüpheliler gözaltına alındı ve üç kişi tutuklandı. Bir şüpheli ise aranıyor. Soruşturmayı tamamlayan savcılık şüphelilerin “şantaj” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı. Şüpheliler için 9’ar yıla kadar hapis isteniyor.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir