banner610

banner609

Türk Hukuk Enstitüsü Derneğinden Cumhuriyet Başsavcısına Ziyaret

Adli Yıl açılışı nedeniyle Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Denizli Şubesi yönetimi, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Dernek Şube Başkanı Yusuf Garip, yeni adli yılın hayırlı olması temennisinde bulundu.

GÜNDEM 04.09.2019, 11:14
Türk Hukuk Enstitüsü Derneğinden Cumhuriyet Başsavcısına Ziyaret
banner930
banner931

Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Denizli Şube Başkanı Av. Yusuf Garip, dernek yönetim kurulu üyesi avukatlar Cemil Alperen Cengiz, Alptuğ Burak Karatepe, Himmet Kocayiğit ve Mustafa Sarı ile birlikte Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. 2019-2020 Adli Yıl açılışı nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Denizli Şubesi yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti. Yılmaz, ülkede ve Denizli’de adaletin tescili için gayret gösteren tüm hakim, savcı,  avukat ve adliye çalışanlarına yeni dönemde başarılar diledi.

“YENİ DÖNEMİN HEYECANI İÇİNDEYİZ”

Dernek Başkanı Yusuf Garip, temennilerinden dolayı Cumhuriyet Başsavcısı Yılmaz’a teşekkür ederek, Adli Yılın hayırlar getirmesini isteyip yeni dönemin heyecanı içinde olduklarını aktardı.  Türkiye’nin hukuk devleti kimliğine bir STK olarak destek vermeye de aralıksız devam edeceklerini aktaran Garip, “Türk Hukuk Enstitüsü Derneği; 42 yıldır Türk mevzuatının; milli ve demokratik hukuk devleti ruhuna uygun bir bütünlükle geliştirilmesine, yorumuna ve uygulanmasının teminine çalışmaktadır.  Denizli Şube olarak da,  hukuk devleti, adalet, eşitlik ilkelerinin tüm kamu kuruluşları ile toplumun her kesimine yaygınlaşması için çalışmaktayız” dedi. Garip, yeni Adli Yıl döneminin meslektaşlarına, hakim ve savcılara, adliye çalışanlara hayırlar getirmesini temennisinde bulundu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)