banner609

Ülkücülerden Kadınlar Günü Etkinliği

Denizli Ülkü Ocakları, Türk Ocakları ve Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik gerçekleştirildi.

GÜNDEM 07.03.2018, 17:59
Ülkücülerden Kadınlar Günü Etkinliği
banner858

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği 15 Temmuz Delikliçınar Meydanında yapılan basın açıklamasına, Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu, Türk Ocakları Başkanı Ünal Bahadır Baylan, ve kadınlar katıldı. Türk Ocakları Denizli Şube Sekreteri Tülay Gazalcı, Türkiye’de kadınların bugünlerde kazanılmış haklarının geri alınma tehlikesi yaşadığını ifade etti.

“KADINA ŞİDDET SON BULSUN”

Kadına şiddetin son bulması konusunda yapılması gerekenler olduğunu vurgulayan Gazalcı, “Aile içi şiddeti ve genel olarak kadın ve çocuklara yönelik şiddeti önlemek için kampanyalar, ana-baba eğitim programları yapılmalıdır. Kadınların ekonomik özgürlüğü için önündeki engellerin kaldırılması, sosyal güvenlik, parasız eğitim ve parasız sağlık haklarından yararlandırılmalıdır. Medya, kadın ve çocuklara yönelik şiddeti teşvik edici yayınlar üzerinde kendi oto-denetim mekanizmasını kurarak kadın ve çocuklara yönelik şiddeti bir malzeme olarak kullanmaktan vazgeçmelidir” diye konuştu.

Kadın cinayetlerinde iyi hal indirimlerinin uygulanmaması gerektiğini belirten Gazalcı, “Kadın cinayeti davalarında cinayetleri teşvik edici unsur haline gelen haksız tahrik, iyi hal gibi indirimler uygulanmamalıdır. Tecavüzcü çocuk istismarcılarına mağdurlarla evlenmeleri halinde ceza indirimi gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır. Evde, sokakta, işyerinde yaşanan kadına yönelik şiddetin sorumlularının yargılanması ve caydırıcı yasal tedbirler alınmalıdır. Bizler sivil toplum kuruluşları ve dernekler olarak, kadının cinsel, fiziksel, ruhsal-psikolojik bütünlüğünün dokunulmaz olduğunu, kadın haklarının temel insan hakkı olduğunu bir kez daha hatırlatıyor; kadına yönelik her türlü şiddet sonlanıncaya kadar tepki göstermeye devam edeceğimizi bildiriyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Saltak Caddesindeki Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) Konferans Salonunda Prof. Dr. Türkan Erdoğan’ın konuşması olarak katıldığı “Kadına Yönelik Şiddet ve Kayıtsızlıklarımız” konulu konferans gerçekleştirildi. Ülkücülerin düzenlediği etkinlik tiyatro gösterisi ile sona erdi.

Denizli Ülkü Ocakları, Türk Ocakları ve Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik gerçekleştirildi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir