Vali Hasan Karahan’dan Müftü Mehmet Aşık’a Ziyaret

Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Müftülüğünü ziyaret ederek İl Müftüsü Mehmet Aşık’tan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Müftü Aşık, 2020 yılı Ramazan ayı temasını ‘Ramazan ve Sorumluluk Bilinci’ olarak belirlendiğini belirterek bu kapsamda çeşitli programlarla din hizmeti sunduklarını söyledi.

GÜNDEM 01.05.2020, 18:40
Vali Hasan Karahan’dan Müftü Mehmet Aşık’a Ziyaret
banner930

Denizli Valisi Hasan Karahan, İl MüftüMehmet Aşık’ı ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında basında çıkan haberlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Karahan, “Diyanet İşleri Başkanlığı, devletimizin dini alandaki kamu hizmetini vatandaşlara ulaştıran anayasal bir kuruluşudur. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş da yasalarla kendisine verilen bir görevi yerine getirmektedir” dedi.

Kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Diyanet İşleri Başkanlığımız 2020 yılı Ramazan ayı temasını ‘Ramazan ve Sorumluluk Bilinci’ olarak belirlemiş olup bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla il ve ilçe Müftülükleri olarak özellikle sosyal medya, yerel televizyon ve radyolarda çeşitli programlarla din hizmeti sunmaktayız” diye ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Müftü Aşık, "Sayın Valimize nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir