Yüksek Mukavemet Otizmli Çocuklar Için Söyledi

Er-Bakır Müzik Grubu Yüksek Mukavemet, ilk konserinde şarkılarını otizmli çocuklar için söyledi. Denizli Otizm Derneği işbirliğiyle düzenlenen konserde otizmli çocuklar da sahne aldı.

GÜNDEM 21.05.2018, 18:02
Yüksek Mukavemet Otizmli Çocuklar Için Söyledi
banner930

Er-Bakır Müzik Grubu Yüksek Mukavemet, ilk konserini Denizli Barosu Hizmet Binası’nda verdi. Türkiye’nin ilk otizm orkestrasını kuran Mustafa Akyüzlüer tarafından çalıştırılan grup, Fatma Akyüzlüer’in şefliğinde sahne aldı. Er-Bakır, SAK (Sosyal Sorumluluk ve Aktivite Kulübü) tarafından organize edilen konserdeki birbirinden güzel şarkılar izleyicileri coşturdu. Mustafa Akyüzlüer’in İstanbul’dan ve Denizli’den otizmli öğrencileri de muhteşem performanslarıyla geceye eşlik ettiler.

Yüksek Mukavemet grubunun şarkılarını otizmli çocuklar için ve onlarla birlikte söylemesinden memnuniyet duydularını söyleyen Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Dinç, dernek olarak otizmli bireylerin ve ailelerinin toplumla bütünleşmesi için çalışmalar yürüttülerini belirtti. Dinç, “2018 yılı verilerine göre Amerika’daki her 59 kişiden biri otizmli olarak doğuyor. Ülkemizde de otizmli sayısı her geçen gün artıyor. Bu anlamda Er-Bakır yönetiminin ve çalışanlarının hayatlarında otizmlilere yer açmaları bizim için çok değerli. Geçtiğimiz günlerde fabrika çalışanlarına yönelik otizm farkındalık eğitimi düzenlemiştik. Bu eğitimize de büyük bir ilgi vardı. Hem Er-Bakır çalışanları hem de otizmli öğrencilerimiz uzun bir süredir bu konser için hazırlanıyorlardı. Onların harika performansına tanıklık etmekten gurur duyduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir