banner375

Yüreklerini Açtılar

Dentaş İlkokulu öğrencileri mülteci arkadaşlarının okula uyumunu daha hızlı sağlayabilmek için örnek bir çalışmaya imza attı. Okulun ilk gününden itibaren mülteci arkadaşlarıyla pek çok etkinlikte buluşan 1/D sınıfı öğrencileri hem arkadaşlarıyla kaynaştı hem de onlara misafirperverliklerini gösterdi. Öğrencilerin bu tutumu topluma adeta bir insanlık dersi de verdi.

GÜNDEM 13.06.2019, 12:59 13.06.2019, 13:13
Yüreklerini Açtılar

Dentaş İlkokulu öğrencileri başta Suriye olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen mülteci arkadaşlarını hazırladıkları proje ile yalnız bırakmadı. ''Hi! I am a Refugee'' e-Twinning ismini verdikleri proje ile çeşitli etkinlikler düzenleyen öğrenciler yılbaşından beri beraber oldukları arkadaşlarına 2019 Ocak ayından bu yana destek oluyorlar. Kendi sınıflarında ve okul genelinde yapılan etkinliklerde 29 mülteci öğrenci de aktif olarak rol aldı.

BOL BOL DANS EDİP RESİM YAPTILAR

1/D sınıf öğretmeni Sacide Gürbüz rehberliğinde yürütülen proje çalışmalarında okuldaki mülteci öğrencilerle birlikte “Aynı Bayrak Altında Bir Arada Yaşamak”’ adlı parmak boya çalışması yapıldı. Barış Manço’nun “Günaydın Çocuklar” şarkısını mülteci öğrenciler ile 1/D sınıfı hep birlikte söyledi ve dans etti. Proje çalışmalarına veliler de aktif olarak katıldı. Dentaş İlkokulu 1/D sınıfı velisi Zeynep Altun ve sınıf öğretmeni Sacide Gürbüz, Deliktaş Mahallesinde yaşayan mülteci ailelerle yerli halkın kaynaşması ve dil sorunlarının çözümü için  “Siz de Bizim Komşumuzsunuz” adlı kaymakamlık onaylı bir projeye de imza attı. Bu projeyle, eskiden beri var olan misafirperverlik, yardımlaşma, paylaşma ve bir arada yaşamak gibi değerlerimiz yaşatılmaya çalışıldı. Okulda 9 Mayıs e-Twinning Günü kutlamaları çerçevesinde öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı okulun ilk e-Twinning sergisi açıldı. “Çocuklar masumdur ve her çocuğun eğitim hakkı vardır” sloganıyla başlatılan projenin finalinde 1/D sınıfı öğrencileri, mülteci arkadaşlarıyla dans edip, palyaçolarla eğlendiler.

banner250
Yorumlar (0)
banner353
24°
açık
banner380
Namaz Vakti 23 Ağustos 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:18
Öğle 13:12
İkindi 16:55
Akşam 19:56
Yatsı 21:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Denizli aktüel sitemiz ; denizli haber , denizli son dakika haber , denizli güncel haber kelimelerinde google arama motorunda yer almaktadır.