2024 yılının ilk sportif organizasyonunda güreşçiler Denizli’de buluştu. 06 Ocak 2024 Cumartesi günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sarayköy Belediyesi’nin koordinesinde düzenlenen U13-U15 Grekoromen Güreş Turnuvası Sarayköy İlçe Spor Salonunda gerçekleşti. İstanbul, Sakarya, Manisa, Muğla, Aydın, Denizli ve Rusya Güreş Federasyonu’na bağlı bir kulüpten olmak üzere farklı sıkletlerde toplam 190 sporcunun mindere çıktığı turnuva çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

GÜREŞTE GELECEĞİN YILDIZLARI SARAYKÖY’DE BULUŞTU (1)

DENİZLİ GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ ŞAMPİYON OLDU

Sabah saatlerinde başlayan farklı sıkletlerde toplam 190 sporcunun mindere çıktığı turnuvada U-13 Yaş Kategorisinde takım olarak Denizli Güreş Eğitim Merkezi 140 puanla, U-15 Yaş Kategorisinde ise yine Denizli Güreş Eğitim Merkezi 205 puanla şampiyonluğu göğüsledi.

GÜREŞTE GELECEĞİN YILDIZLARI SARAYKÖY’DE BULUŞTU (5)

ÖZBAŞ; “ DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Seremonide sporculara hitap eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş Sarayköy’e yeni kazandırılan spor kompleksinde ilk kez resmi yarışmaların yapıldığını hatırlatarak, “Bu spor kompleksinde emeği geçen, taş taş üstüne koyan ve destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

GÜREŞTE GELECEĞİN YILDIZLARI SARAYKÖY’DE BULUŞTU (4)

İLMAN’DAN TEBRİK

Dev Organizasyon Denizli'de Yapılacak Dev Organizasyon Denizli'de Yapılacak

Denizli’de sporun gelişmesi ve organizasyon kültürünün her geçen gün artarak devam etmesi için çalıştıklarını ifade eden Denizli Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman,” Ata sporumuz güreşte böyle bir organizasyona, Sarayköy’e yeni kazandırılan bu muhteşem komplekste yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerinde bulundu.

GÜREŞTE GELECEĞİN YILDIZLARI SARAYKÖY’DE BULUŞTU (3)

İŞTE DERECEYE GİRENLER

Yarışmalar sonunda sıkletlerinde dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarına yapılan törenle takdim edildi. Dereceye giren takımlar, U-13 Yaş kategorisinde, Denizli G.E.M. 140 puan ile 1’inci, İstanbul Büyükşehir Belediye S.K. 135 puan ile 2.’nci, Sakarya Hendek G.E.M. 125 puan ile 3.’üncü, Manisa Yunusemre Belediye S.K. 71 puan ile 4.’üncü oldu. U-15 Yaş kategorisinde ise, Denizli G.E.M. 205 puan ile 1.’inci, Muğla G.E.M 142 puan ile 2.’nci, Manisa G.E.M 140 puan ile 3.’üncü, Sakarya Hendek G.E.M 91 puan ile 4.’üncü oldu.