Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nin kafeterya bölümünde oturan gruba düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştirenler ve olayla bağlantısı olduğu belirlenen şüpheliler gözaltına alındı. Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada 7 kişinin yaralandığı olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında 5 şüphelinin bulundukları ikamete eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada saldırıyı gerçekleştiren ve olayla bağlantısı olan 5 şüphelinin gözaltına alındığı adli tahkikatın başlatıldığı duyuruldu.

Şüpheliler ‘Kasten Öldürmeye Teşebbüs ve Kasten Yaralama’ ile suçlanıyor.

A W155841 01

Zincirleme Kazada 3 Sürücü Yaralandı Zincirleme Kazada 3 Sürücü Yaralandı

NELER YAŞANMIŞTI?

1 Mart günü bir hasta ziyaretinin ardından hastane kantininde bekleyen gruba otopark bölümünden araçla yaklaşan iki saldırgan rastgele ateş ederek olay yerinden kaçmıştı. Saldırganların silahlarından çıkan kurşunlar Ahmet Can Y., İsmail Ö, Hasan Hüseyin Ç, Gökhan İ., Kemal Ş., Ahmet K, ve Şefikcan U.’nun yaralanmasına neden olmuştu.

Hastane güvenliği ve hastane personelinin süratle müdahale ettiği yaralılar acil servise kaldırılmış, iki yaralının durumunun kritik olduğu öğrenilmişti. Olaya ilişkin görüntülerde saldırıya uğrayan mağdurların sedyelerle acil servis ünitesine taşındıkları, bir yaralının da iki kişinin desteği ile bu birime yönlendirildiği görülmüştü. Durumu kritik olan yaralılardan biri yoğun bakım ünitesindeki bir günün ardından servise aktarılmış, diğer ağır yaralı ise bir süre daha yoğun bakım ünitesinde gözetim altında tutulmuştu.

Yaralanan şahıslardan Ahmet K’nın bir eğlence mekanı işletmecisi olduğu beraberindekilerin de personeli ve arkadaşları olduğu ileri sürülmüştü.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında polis saldırganların kimliklerini kısa süre içinde tespit etmiş ve arama çalışmaları başlatmıştı.