Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il ziyaretleri ve açılışları devam ederken bir yandan da AK Parti teşkilatları yeni dönemle birlikte saha çalışmalarına hız verdi. 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Partili kurmaylar ‘2023 Şehir Buluşmaları’ kapsamında il il geziyor. Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Denizli’ye geldi ve partililerle buluştu. AK Parti Denizli İl Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Nilgin Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti MKYK Üyesi Nurcan Dalbudak, il ve ilçe yönetim kurulları ve çok sayıda partili katıldı.

Denizli Model Fabrika Toplantısı Yapıldı Denizli Model Fabrika Toplantısı Yapıldı

b7fd1523-7301-4d2c-bd5a-38301a0aed4a

“BU MİLLET İŞ OLSUN DİYE YETKİ VERMEZ, REFERANSA BAKAR”

3 Kasım 2002’ye dikkat çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Türkiye’nin 3 Kasım 2002 öncesi ve sonrasına bakmak lazım. Sağlıkta, savunma sanayide, ulaştırmada, bayındırlıkta, sosyal politikalarda; neredeydik, nereye geldik. Yarın nerede olacağız? Milletimiz o günden bu yana 15’i aşkın; genel seçim, milletvekilliği, yerel seçim, referandum dahil olmak üzere hepsinde AK Parti’yi tercih etti ve yetki verdi. Bu millet iş olsun diye yetki vermez. Sorunları dile getirir, yetki isteyenlerin referanslarına da bakar. 20 yıldır yaptıklarımızda en büyük referansımız. Sorun yaşadığımız zamanlar var. Bugün hayat pahalılığı ile sorunlarımız var. Hükümetimiz, kabinemiz ve parlamento grubumuz bununla ilgili sıkı çalışma yapıyor ve mücadele ediyor. Sorunları çözecek yeterli kapasitemiz var. Beşeri kaynağımız ve tecrübemizde var. Kararlı bir duruş sergiliyoruz. Türkiye’nin bugün yaşamış olduğu enflasyon ve hayat pahalılığı sorunlarını yetkili arkadaşların açıkladığı program çerçevesinde aşacağız. Ekonominin gerektirdiği enstrüman ve yöntemleri izah etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan da dezavantajları kesimlerin satın alma gücüne destek olmaya ve imkanlar çerçevesinde katkı veriyoruz. Veremediklerimiz var ise onlar için yöntem buluyoruz” dedi.

e441d801-0ed1-4c8f-8cd3-da3d4396e62d

“TERÖR ODAKLARI VE AĞA BABALARI İLE MÜCADELE EDİYORUZ”

“Türkiye ‘Avrupa, Asya ve Afrika’nın, 3 kıtanın kesiştiği bir kavşakta” diyen Yazıcı, “Türkiye önemli coğrafi bir konuma sahip. Türkiye; güçlü, vizyoner, cesur duruşu olan, haktan ve haklıdan yana olan, mazlum milletlerin sözcülüğünü yapan yerli ve milli bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip. Kaynakta millet olunca birlik olduğumuz zaman gücümüzü hem masada hem de sahada çok etkin bir biçimde gösteriyoruz. Herkesin anlayacağı şekilde kendimizi gösteriyoruz. Karabağ’da Türkiye ne yaptı? Aynı şekilde Ege’de, Libya’da, Suriye’de, Kuzek Irak’ta… İnsan hakları nerede? İnsan haklarının en temelinde bana göre yaşama hakkı geliyor. Onun için insanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsanı yaşatamıyorsan, yaşama güvenliğini sağlamıyorsan, diğerlerinden bahsetmenin ne anlamı olabilir ki? Güvenlikçi bir politika ile insanların yaşam alanlarını tahsis eden, canları ve mallarına tehdit oluşturacak unsurları ortadan kaldırmak için askerimiz, polisimiz, korucularımız ve binlerce canımız;  hep birlikte 40 yıldır musallat olan binlerce insanımızı şehit eden ve milyarca dolar kaynağın yok olmasına sebep olan terör odakları ve ağa babaları ile mücadele ediyoruz. İnsanı yaşatacaksın, güçlü bir ülkeyiz ve sorunlarımızı çözecek kapasitemiz var” ifadelerini kullandı.

76b53b63-076f-40f8-8854-1cfa50af11f5

“HATIRLATMAK BİZDEN, KARAR MİLLETİMİZİNDİR”

“Bu ülke, bu vatan hepimizin” diyerek sözlerine devam eden Yazıcı, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet; dolayısıyla 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı el birlik olmalıyız. Doğru olduğuna inandığımız yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 2024 yerel seçimlerinde de; belediyecilik bizim işimiz. İşi bilene vereceksiniz. Sonra hesap soracaksın. İşi bilmeyenlere verip ‘ah, vah’ demekten zaman kaybı yaşamaktan başka iş yapmış olmayız. Bizim siyasetimizin önemli parametrelerinden biri de hizmet ve eser siyasetidir. Ehil kadrolarda partimiz bünyesinde vardır. İnşallah yerel seçimlerde de ‘ama, fakat, lakin’ demeden doğrudan birleşerek şehrimizin, beldemizin, mahallemizin büyümesi ve kalkınması için, bu işleri yapacak kadrolara yetki vermelisiniz. Hatırlatmak bizden, karar milletimizindir” diye konuştu.