İlçenin daha da güzelleşmesini ve çehresinin değişmesini sağlayan Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. Yıllarca bakımsız bırakılmış ve kaderine terk edilmiş Şemikler Vadisi, Merkezefendi Belediyesi’nce doğal yaşam parkına dönüştürülmesinin ardından vatandaşlar  tarafından büyük ilgi görüyor. Canlıların doğal yaşam alanları korunarak inşa edilen Şemikler Doğal Yaşam Parkı, Denizlililerin şehir stresinden ve gürültüsünden uzak ve doğayla iç içe olmasını sağlıyor.

Keyi̇fli̇ Bi̇r Gün İçi̇n Adres, Şemi̇kler Doğal Yaşam Parki (1)

PARKTAKİ ŞELALE AYRI BİR GÜZELLİK KATIYOR

40 dekarlık alandan oluşan parkın içerisinde ağaç evler, oturulacak çardaklar, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve yürüyüş yolu bulunuyor.

Keyi̇fli̇ Bi̇r Gün İçi̇n Adres, Şemi̇kler Doğal Yaşam Parki (6)

HEMŞERİLERİMİZİ KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRMEYE DAVET EDİYORUM

Yaşam Akademisi Yıl Sonu Gösterisine Hazır Yaşam Akademisi Yıl Sonu Gösterisine Hazır

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Açıldığı ilk günden bu yana Şemikler Doğal Yaşam Parkımızda hemşehrilerimiz keyifli ve huzurlu vakit geçiriyor. Yediden yetmişe herkesin büyük ilgi gösterdiği parkımız, yaz güneşi hala üzerimizdeyken hemşehrilerimizi bekliyor. Tüm hemşerilerimizi doğayla iç içe olan parkımıza, keyifli bir gün geçirmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Keyi̇fli̇ Bi̇r Gün İçi̇n Adres, Şemi̇kler Doğal Yaşam Parki (8)

Editör: Orhun Çoban