Olay dün 16.30 sıralarında Denizli Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. 15 yıldır kronik böbrek sorunları yaşayan 62 yaşındaki erkek hasta L.K. rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastanenin yoğun bakın servisine kaldırılan hastanın durumu kötüleşti, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Müdahale sırasında yoğun bakım servisi önünde bekleyen yakınları, hekimlerin vefat haberini bildirmesinden sonra ‘son bir kez görmek istediklerini’ söyleyerek yoğun bakım ünitesine girdi. 

Denizlili Genç İmam İntihar Etti Denizlili Genç İmam İntihar Etti

Ünitenin şifreli kapısını zorlayarak açan ve en az 5 kişi oldukları belirlenen grup hekimlerin ve serviste görevli sağlık çalışanlarının uyarı ve müdahalesine rağmen hastanın bulunduğu odaya girdi. 

Grubun zorla içeri girdiği yoğun bakım ünitesinde o sırada durumu kritik olan başka hastaların da olduğu gözlendi. İzole bir ortamda gözetim altında tutulan diğer hastaların sağlık durumlarını hiçe sayan grup hakkında işlem başlatıldı.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü üniteye zorla giren kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Olay sırasında saldırı ve hakarete maruz kalan sağlık personelleri de şikayetçi oldu.