Gökyüzünü İzlemek İçin 30 Teleskop Kurulacak Gökyüzünü İzlemek İçin 30 Teleskop Kurulacak

Honaz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 11 Mart’ta başlayacak Ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki 22 mahallede bulunan tüm camilerde bir program dâhilinde detaylı temizlik çalışması yaparak camileri Ramazan ayına hazırlıyor. Periyodik bir şekilde camilerde temizlik ve dezenfekte çalışması yapan ekipler Ramazan ayı öncesi bu çalışmalarını hızlandırdı.
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri camilerin süpürülmesi, tozların alınması, ayakkabılıkların ve merdivenlerin silinmesi, abdesthanelerin yıkanması gibi işleri detaylı bir şekilde gerçekleştiriyor. Camilerin iç temizliğinin yanı sıra cami bahçeleri de süpürülüp yıkanarak cami cemaatinin kullanımına hazır hale getiriliyor.

“VATANDAŞLARIMIZ İBADETLERİNİ GÖNÜL RAHATLIĞI İÇERİSİNDE YAPSINLAR”
İlçe halkının ibadetlerini huzurlu bir şekilde yapmaları için ilçe genelindeki tüm camilerde detaylı bir temizlik çalışması yapıldığını belirten CHP’li Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzur içinde, sağlıklı ortamlarda yapmaları için ilçemiz genelinde sürdürdüğümüz temizlik ve dezenfekte çalışmalarını camilerimizde ve mescitlerimizde de belirli bir program dâhilinde gerçekleştiriyoruz. Her şeyin başı sağlık. Bu bilinçle tüm camilerimizin bahçeleri temizlenip yıkanıyor. Camilerimizin içlerinde de detaylı bir temizlik çalışması yapılarak sağlıklı hale getiriliyor. Vatandaşlarımız ibadethanelerimizi gönül rahatlığı içinde kullanabilirler. Bu vesile ile yaklaşmakta olan mübarek Ramazan Ayı’nın Honaz’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Orhun Çoban